Newsy

Zdalne nauczanie od nowego roku szkolnego? ZNP apeluje do rządu i ostrzega

Szkoła koronawirus

vgajic/Getty Images

Newsy

Zdalne nauczanie od nowego roku szkolnego? ZNP apeluje do rządu i ostrzega

Szkoła koronawirus

vgajic/Getty Images

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaapelował, by rząd już teraz rozpoczął przygotowania do ewentualnego prowadzenia zajęć w formie zdalnej od nowego roku szkolnego.

Apel ZNP

Jak powiedział w radiu RMF FM szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce radykalnie się nie poprawi, pełny powrót do szkół nie będzie możliwy, dotyczy to także przyszłego roku szkolnego.

Stwierdził także, że jeśli Ministerstwo Edukacji podejmie decyzję o kontynuowaniu zdalnego nauczania, to uczniowie powinni mieć możliwość wypożyczenia komputera ze szkoły.

Podobnie jak nauczyciel i cały system logistyczny. Jest także kwestia podstawy programowej, przygotowania nauczycieli

- powiedział Broniarz.

Dodał również:

Powinno to być podporządkowane temu, żeby nie marnować czasu na jałową dysputę o tym, czy egzamin po ósmej klasie powinien być, czy też nie, tylko przygotować się do nowego roku szkolnego

Stanowisko ministerstwa

Warto przy okazji przypomnieć, że minister edukacji, Dariusz Piontkowski już wcześniej zapowiadał, że jeśli będzie taka konieczność, w nowym roku szkolnym będzie kontynuowane nauczanie na odległość.

Żadne państwo na świecie i w Europie nie było przygotowane do tego, by całkowicie przejść na pracę zdalną. Dziś jesteśmy po tym pierwszym, chyba najtrudniejszym okresie, kiedy wszyscy musieli poznać nowe techniki pracy na odległość, ustalić jej zasady

- dodał szef resortu.

>>> Zobacz także:

Egzaminy 2020 - znamy wytyczne. Czy uczniowie będą musieli mieć maseczki?

Przygotowujesz się do matury? Program „Korki.tv” przychodzi z pomocą

„Uciekam przed koronawirusem, bo mnie goni”. Co dzieci wiedzą o epidemii?

Źródło: RMF FM |
Co sądzisz o tym artykule?
54
19
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
31.05.2020
Mama 2 dzieci
Lekcje online od września! Ludzie, dzieci muszą wrocic do szkoły , inaczej nabawia sie problemów z kręgosłupem, ze wzrokiem i normą będzie apatia przeplatana z nadpobudliwością. Depresje bedą konsekwencją brak kontaktu z rowieśnikami. Nie kazdy ma wzorcowa rodzine, dla niektórych dzieci wyjscie do szkoły jest zbawieniem , aby zmienić otoczenie. Wirusy zawsze były i będą , dbajmy o odpornośc dzieci , całego narodu a nie zamykajmy wszystkich w domach !