Gorące tematy

Przygotowujesz się do matury? Program „Korki.tv” przychodzi z pomocą 

Gorące tematy

Przygotowujesz się do matury? Program „Korki.tv” przychodzi z pomocą 

Potrzebujesz korepetycji przed maturą? Skorzystaj z lekcji w programie „Korki.tv”. Nowy projekt edukacyjny rozpocznie się 22 kwietnia. W jego ramach od poniedziałku do piątku, na antenie telewizji Metro emitowane będą ogólnodostępne lekcje dla uczniów szkół średnich. Audycje będą emitowane przez cztery kolejne tygodnie i pomogą młodzieży w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. 

Korepetycje w telewizji 

Na czas przygotowań do matur startują Korki.tv! W najbliższych tygodniach telewizja Metro wyemituje cykl lekcji telewizyjnych wspierających uczniów szkół średnich w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Współorganizatorem projektu jest inicjatywa społeczna W.I.E.M. 

Przygotowanie do matury z „Korki.tv” 

O nowym programie „Korki.tv” opowiedział w Dzień Dobry TVN Krzysztof Chojecki, bloger, nauczyciel matematyki i pomysłodawca projektów edukacyjnych. Kto będzie prowadzącym?

Mamy na pokładzie jedenaścioro nauczycieli z różnych przedmiotów, będzie to język polski, język angielski, historia, geografia, chemia, biologia i matematyka. Nauczycielami są pasjonaci nowoczesnych technologii, trenerzy innych nauczycieli (...). Są to nauczyciele, którzy otrzymywali różne nagrody i ludzie, którzy kochają to, co robią

– powiedział.

Najwięcej będzie lekcji z matematyki i języka polskiego. Przygotowane materiały będą w formie wykładów, które zostały wzbogacone o ciekawe ćwiczenia. 

Oglądaj tv i przygotuj się do matury 

Zajęcia emitowane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30 – 13:00, żeby nie kolidować z lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnej edukacji realizowanej przez szkoły. Podzielone zostaną na trzy bloki przedmiotowe. 

  • Matematyka - od godz. 11:30 do 12:00 powtarzanie i utrwalanie zagadnień z matematyki.
  • Język polski - od godziny 12:00 do 12:30 omawiane będą zagadnienia głównie z języka polskiego. 
  • Biologia, chemia, historia lub język angielski - od godz. 12:30 do 13:00 poruszane będą tematy związane z przedmiotami trzeciego bloku programu.

 Powtórka audycji następnego dnia o godzinie 9:00.

Powtórka przed maturą 

Pomysł projektu zrodził się z chęci wsparcia uczniów. Dzięki sieciom współpracy nauczycieli, w których działam i które tworzę, zebraliśmy grupę edukatorów - autorów lekcji, którzy z chęcią podzielą się wiedzą i doświadczeniem

– powiedziała Oktawia Gorzeńska, członek inicjatywy społecznej „Wiedza. Innowacja. Edukacja. Motywacja”. Założyciele W.I.E.M. angażują się w wiele projektów edukacyjnych, w tym m.in. w rozpoczęcie emisji lekcji w telewizji Metro.

Materiały dla uczniów opracowywane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczegółowy plan zajęć aktualizowany jest na stronie i profilu społecznościowym telewizji Metro. Wszystkie odcinki „Korki.tv” dostępne będą również bezpłatnie w serwisie internetowym Player.

Zorganizowaliśmy wspólnotę na czas epidemii, mamy różne kompetencje, pasje i doświadczenia. Łączy nas jedno: mamy radość z uczenia i potrzebę niesienia pomocy. Szczególnie maturzystom, którzy 24. kwietnia kończą szkołę. Chcemy im pomóc przygotowywać się do egzaminu.

– wyjaśnia Anna Rzepa z W.I.E.M.

Ogólnopolska telewizja Metro, na której emitowane będzie pasmo „korki.tv” dostępna jest na multipleksie MUX 8 cyfrowej telewizji naziemnej. Kanał jest również dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.

Nasze korki zdają egzamin. Zobacz spot:

Miło nam, że jesteśmy częścią tego projektu i współtworzymy go z tak zaangażowanymi pedagogami. Uważam, że każda inicjatywa, która wspiera dzieci i nauczycieli w tej nadzwyczajnej sytuacji jest bardzo cenna. Dziś ponad podziałami chcemy - jako stacja ogólnopolska - dołożyć swoją cegiełkę i pomóc uczniom szkół średnich w możliwie jak najlepszym opanowaniu materiału. Wierzę, że oddając antenę Metra na lekcje, które nazwaliśmy „Korki.tv”, damy młodzieży realne wsparcie. „Korki.tv” będą realizowane przez samych nauczycieli w domowych warunkach. Skupimy się przede wszystkim na tegorocznych maturzystach, bo oni obecnie są w najtrudniejszej sytuacji. W programie przewidujemy podstawowe przedmioty maturalne i nauczanie zgodne z podstawą programową MEN

– mówi Maciej Świerzawski, szef kanału Metro.

Zobacz też:

Kiedy to wszystko już się skończy to…, czyli o planach na przyszłość snutych w domowej izolacji

Zdalna nauka i praca. Czy robimy to dobrze?

Jak stworzyć zwierzątka z odrysowanej dłoni? Zobacz, jakie to łatwe

Źródło: TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
84
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0