74 stopnie na minusie i wiatr o prędkości 200 km/h. Ekstremalna pogoda nawiedziła turystyczny region

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Twitter, o2.pl
śnieżyca

Mogłoby się wydawać, że podane wartości dotyczą północno-wschodniej części Syberii, jednak nic bardziej mylnego. Ekstremalne warunki pogodowe odnotowano na położonej w stanie New Hampshire w USA Górze Waszyngtona, która każdego roku odwiedzana jest przez masę turystów. Wideo z tamtejszej stacji meteorologicznej według internautów przypomina kadry z filmu "Gwiezdne wojny".

Góra Waszyngtona w USA dotknięta syberyjskim mrozem

Warunki atmosferyczne, które obecnie zaobserwowano na Górze Waszyngtona, czyli na najwyższym szczycie w Górach Białych w części Appalachów w USA, przypominają te panujące na krańcach Syberii oraz na Marsie. 3 lutego 2023 w amerykańskiej stacji meteorologicznej odnotowano rekordowe temperatury - ekstremalny atak mrozu i wiatru.

Zima

Jaka będzie zima w tym roku?
Jaka będzie zima w tym roku? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Góra Waszyngtona nie od dziś słynie jako miejsce, w którym warunki pogodowe są niezwykle niebezpieczne. Szczególne zagrożenie wywołuje wiatr osiągający zawrotną prędkość. Aktualne to ponad 200 km/h. Połączenie silnych podmuchów ze wskazywaną obecnie przez termometry temperaturą 42 stopni na minusie sprawiło, że temperatura odczuwalna wynosi około -74 stopni Celsjusza.

Ekstremalna pogoda w turystycznym regionie USA - wideo

Na Twitterze pojawiło się nagranie z położonej na Górze Waszyngtona stacji meteorologicznej. Według internautów kadry widoczne na wideo łudząco przypominają sceny z planety Hoth w filmie "Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje".

- To jest ekstremalna pogoda! W tej chwili Góra Waszyngtona zasługuje na miano miejsca z najgorszą pogodą na świecie. Niesamowite warunki. Temperatura -42° F, temperatura odczuwalna -101° F, porywy wiatru 127 mil na godzinę! - czytamy w oficjalnym komunikacie amerykańskich synoptyków.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Twitter, o2.pl

Źródło zdjęcia głównego: Grafton Marshall Smith/Getty Images, Twitter

Pozostałe wiadomości