Pogoda

Pogoda na nadchodzący tydzień. Kiedy do Polski dotrze pierwsza fala upałów?

Pogoda

Autor:
Katarzyna
Oleksik
dziewczynka, która oblewa się wodą
Carol Yepes/Getty ImagesCzy nad Polskę dotrze fala upałów?

Po wyjątkowo chłodnym kwietniu przyszedł czas na ciepły i słoneczny maj. W ocenie synoptyków najbliższe dni mają być naprawdę gorące. Szacuje się, że w niektórych regionach kraju słupki w termometrach mogą przekroczyć trzydziestą kreskę. Co jeszcze nas czeka w pogodzie w nadchodzącym tygodniu?

Pogoda na "trzech ogrodników". Czego możemy się spodziewać?

Ciepłe powietrze, które płynie nad stary kontynent sprawi, że zrobi się naprawdę gorąco. Synoptycy prognozują, że nastąpi to w drugiej połowie przyszłego tygodnia (09-15.05). Znaczny wzrost temperatury już we wtorek odczują mieszkańcy zachodniej Polski. Tam termometry mogą wskazać nawet 25 stopni.

Wiosna

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

W kolejnych dniach, czyli na tzw. zimnych ogrodników, ciepłe masy powietrza obejmą już cały kraj. Temperatura może wtedy wzrosnąć do 28 stopni. Nie jest wykluczone, że w zachodniej i południowej Polsce słupki podniosą się, a nawet przekroczą 30. kreskę.

Pogoda na tydzień (09-15.05). Uwaga na burze

Jednak zanim nadejdą ciepłe dni, synoptycy przewidują, że w nocy i nad ranem w północnej części polski należy spodziewać się lokalnych przymrozków.

Trzeba także pamiętać, że gorące i wilgotne powietrze sprzyja tworzeniu się burz. Co gorsza, mogą pojawiać się nagle, być gwałtowne, a tym samym - niebezpieczne.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Carol Yepes/Getty Images

Pozostałe wiadomości