Newsy

Czy czekają nas w końcu białe święta Bożego Narodzenia?

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Pogoda na dziś

Czy nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą białe? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Naszemu prezenterowi pogody Bartkowi Jędrzejakowi udało się to ustalić. Zatem, jaka będzie pogoda na święta i czy jest szansa, że spadnie śnieg?

Jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia 2021?

Choć do Bożego Narodzenia zostało jeszcze ponad dwa tygodnie, wiele osób już się zastanawia, czy w tym roku na święta spadnie śnieg i na ulicach zrobi się biało. Czy tak będzie? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Najbardziej wiarygodne prognozy będzie można przedstawić dopiero na 5-7 dni przed świętami. Te stawiane wcześniej przypominają wróżenie z fusów - przyznał Bartek Jędrzejak, prezentując prognozę pogody w Dzień Dobry TVN.

- Przeprowadziłem dzisiaj długą rozmowę z naszym synoptykiem, który trzyma rękę na pulsie. Powiedział, że na ten moment wszystko wskazuje na to, że dzień przed Wigilią i w Wigilię będziemy pod wpływem układów wysokiego ciśnienia, co oznacza mróz. Jest szansa, że do Polski wpłynie dużo wilgotnego powietrza. Wilgotne powietrze plus mróz równa się opady śniegu - tłumaczył prezenter.

Choinka - świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN
Choinka - świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN Źródło: Dzień Dobry TVN

Czy Święta Bożego Narodzenia 2021 będą białe?

Tym samym, jak zapowiedział Bartek Jędrzejak, "jest szansa - na teraz - że w Wigilię i przed Wigilią poprószy śnieg". Trzeba jednak pamiętać, że pogoda w naszej części Europy jest bardzo kapryśna i wszystko może się jeszcze zmienić.

- Żyjemy w trudnej strefie klimatycznej, w strefie klimatu umiarkowanego, gdzie bardzo często właśnie w centrum nad Polską, ścierają się te masy ciepłego powietrza z południa i zimnego z północy. Czasami wystarczy kilkanaście godzin, żeby te napływy powietrza się zmieniły, a to powoduje zmianę pogody. Na ten moment jest szansa, że Wigilia i święta będą białe - podkreślił prezenter pogody.

Czy czeka nas sroga zima?
Czy czeka nas sroga zima? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Franz-Marc Frei/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości