Wzięła udział w kulinarnym wyzwaniu z TikToka. Kilka godzin później trafiła do szpitala

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Parenting.pl
Nowy trend na TikToku

Kolejne niebezpieczne wyzwanie pojawiło się na TikToku. Tym razem użytkownicy próbują zmierzyć się ze zjedzeniem bardzo ostrych chipsów. Czym to może się skończyć? Konsekwencje trendu pokazała jedna z użytkowniczek aplikacji.

Niebezpieczny trend na TikToku

TikTok to aplikacja zapewniająca rozrywkę użytkownikom na całym świecie. Możemy tam obejrzeć bawiące do łez nagrania, różnego rodzaju poradniki czy poznać interesujące historie z życia prywatnego użytkowników. Powstają tam także wyzwania, które niestety nie zawsze są bezpieczne.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W sieci popularność zdobywa właśnie nowy trend kulinarny #OneChipChallenge. Powstał on z inicjatywy jednego z popularnych producentów chipsów. Firma wypuściła na rynek nowy smak, składający się z dwóch ostrych papryczek - Reaper Pepper i Scorpion Pepper.

#OneChipChallenge - na czym polega?

Na czym polega #OneChipChallenge? Uczestnicy zachęcani są do tego, by po zjedzeniu bardzo ostrego produktu jak najdłużej odczekać z jedzeniem i piciem. Całą relację z testu wytrzymałości należy nagrać i opublikować na TikToku. Chętnych nie brakuje, a niektórzy z nich już przekonali się, dlaczego udział w wyzwaniu nie jest dobrym pomysłem.

#OneChipChallenge - dlaczego jest niebezpieczny

W sieci pojawił się film użytkowniczki @angela_b157 przedstawiający młodą dziewczynę, która podjęła próbę zjedzenia ostrego chipsa. Niestety kilka godzin później doznała silnego bólu brzucha i trafiła do szpitala. Całe szczęście otrzymane leki pomogły jej dojść do siebie, a nagranie stało się przestrogą dla innych.

Niebezpieczny challenge niepokoi także specjalistów. Powoduje on bóle brzucha, zgagę i przyspieszony oddech. Według Dr Gaylorda Lopeza z Georgia Poison Control Center wyzwanie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń układu pokarmowego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: TikTok/Angela_b157/Getty Images/Aleksandr Zubkov

Pozostałe wiadomości