Newsy

Bliźniaczki obroniły swoją mamę przed agresywnym partnerem. To małe bohaterki

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
gazeta.pl
kobieta, która jest szarpana

Dzieci potrafią być bardzo pomysłowe i niejednokrotnie potrafią odnaleźć się w każdej, nawet bardzo trudnej sytuacji. Doskonałym tego przykładem jest postawa 6-letnich bliźniaczek. Dziewczynki zdołały odwrócić uwagę napastnika, który zaatakował ich mamę, a tym samym - najprawdopodobniej - uratowały kobiecie życie.

6-letnie bliźniaczki uratowały swoją mamę

Do zdarzenia doszło w miejscowości Melbourne na Florydzie. 33-letni Andrew Williams wtargnął do domu swojej byłej partnerki i zaatakował kobietę. Światkami zdarzenia były 6-letnie bliźniaczki napadniętej. Dziewczynek nie sparaliżował jednak strach. Z pomocą zabawek i suszarki do włosów zaczęły hałasować. To wystarczyło, aby zdezorientować i odwrócić uwagę napastnika.

Jak reagować na przemoc?

Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzieniaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Matka dziewczynek zdoła wykorzystać sytuację i wyrwała się agresorowi. Kobieta schroniła się z córkami w łazience, skąd mogła wezwać policję.

Bliźniaczki zostały bohaterkami

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia przyznali, że postawa dziewczynek zasługuje na uznanie i nazwali bliźniaczki małymi bohaterkami. Pod wrażeniem ich postawy była także sąsiadka rodziny Carrie Jacobs. - Dziewczynki ochroniły swoją mamę. Dzięki nim ich mama jest wciąż z nami - powiedziała kobieta w rozmowie ze stacją News 6.

Warto dodać, że napastnik został zatrzymany przez policję niedługo po zdarzeniu. Mężczyzna został oskarżony o zastraszanie swojej byłem parterki, a także posiadanie nielegalnych substancji - policjanci znaleźli u niego marihuanę. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Yaowarat Boonyarattaphan/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości