Moda i Uroda

Jak się przygotować na jesienną słotę? Ekspertka podpowiada, co warto wybrać

Moda i Uroda

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Z takimi akcesoriami deszcz nie straszny
Z takimi akcesoriami deszcz nie strasznyDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jesień to nie tylko piękne kolorowe liście na drzewach, ale także dużo niższe temperatury i częste deszcze. Choć taka pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu, to warto zaopatrzyć się w gadżety, które ochronią nas przed jesienią pluchą. Co warto wybrać? Czym się kierować przy zakupie kaloszy czy kurtki przeciwdeszczowej? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

Jak wybrać kalosze?

Kalosze to buty, które doskonale sprawdzają się jesienią. Na rynku ich wybór jest ogromny i bez większych problemów każdy znajdzie coś dla siebie.

- Wszystko wybierzesz. Dla strażaka, dla księżniczki, miłośniczki jednorożców. Kalosze krótkie, długie. Jest tego naprawdę bardzo dużo - mówiła w Dzień Dobry TVN Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

Choć obecnie dostępne kalosze są bardzo wygodne i można przebierać w ich wzorach, to nie każdy lubi w nich chodzić. Doskonałą alternatywą dla nich mogą być specjalne silikonowe nakładki na buty. Świetnie sprawdzą się one także w sytuacjach, gdy niespodziewanie złapie nas deszcz. - To nasze specjalne kalosze. Awaryjne, do torebki - dodała nasza rozmówczyni.

Kurtka przeciwdeszczowa. Jaką wybrać?

Jesienią przyda się także odpowiednia kurtka. Powinna ona nie tylko nie przepuszczać wody, ale przede wszystkim oddychać.

- Możemy kupić - za 2,50 zł - kurteczkę, która jest jak worek, ale zaparzymy się w niej totalnie. Możemy np. wybrać kombinezon. Leciusieńki, który ma ok. 10 tysięcy odporności i 5-7 tysięcy oddychalności - tłumaczyła ekspertka. Wszystkie te parametry powinny się znaleźć na metce.

- Musimy jednak pamiętać, że jeśli kupimy taką dobrą, wytrzymałą rzecz i upierzemy ją w pralce i np. dodamy zmiękczacz, to zatkamy jej wszystkie pory - zaznaczyła Magdalena Kordaszewska.

Jesienią przydarzą się także parasole. Jakie można znaleźć na rynku? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości