wyzwanie

  wyzwanie

  Blackout Challange zbiera kolejne żniwa.

  Do lata zostało niewiele czasu, więc pora zawalczyć o szybką poprawę formy. Przysiady to najlepszy sposób na wyrzeźbienie pośladków i ud. Wyzwanie Squat Challenge polecają najlepsi trenerzy, choć nie należy do najłatwiejszych, przynosi spektakularne efekty. Na czym polega? Jak prawidłowo wykonywać przysiady? Wyjaśniamy krok po kroku.

  - Nie mogłam w to uwierzyć, kiedy zobaczyłam jej rękę - przyznaje kobieta.  

  Kontrowersyjny trend cieszy się dużą popularnością w Azji. Młode kobiety wykorzystują go jako narzędzie potwierdzające atrakcyjność, nie zdając sobie sprawy ze szkodliwości tego rodzaju praktyk.

  Na początku kwietnia br. wystartowała wyjątkowa akcja, w którą zaangażowało się wielu artystów, dziennikarzy, influencerów i TikTokerów.

  Czy popularne wyzwanie rzeczywiście pozwala schudnąć bez wyrzeczeń?

  "Dzieci są poddawane deprawacji emocjonalnej".

  Pierwszy dzień nowego roku dla wielu osób stanowi doskonałą okazję do zmiany niezdrowych nawyków i wprowadzenia w życie obiecujących postanowień. "Dry January" to wyzwanie, które wprost idealnie wpisuje się w tę koncepcję. Polega ono na całkowitej rezygnacji z napojów alkoholowych na co najmniej miesiąc. Jakie korzyści może przynieść nam trzydziestodniowa abstynencja? Zapytaliśmy o to Magdalenę Adamczak, dietetyka klinicznego i specjalistę zdrowia publicznego.

  Na TikToku powstają wyzwania, które szybko zyskują na popularności wśród dzieci. Z pozoru niewinna zabawa, może mieć poważne konsekwencje. W Stanach Zjednoczonych, w stanie Pensylwania, zmarła 10-letnia dziewczynka. Brała udział w tzw. "Blackout Challenge". Teraz jej rodzice ostrzegają innych, aby mieli czujność, co ich pociechy oglądają w internecie.

  TikTok zablokował trend "milk crate challenge", czyli "mleczne wyzwanie". W wydanym oświadczeniu przeczytamy, że nagłaśniało ono niebezpieczną aktywność. Na czym polegała?

  Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk są w związku od około 7 lat. W grudniu 2017 na świat przyszedł ich syn Henryk. Czy aktorka planuje wystąpić na ekranie ze swoimi ukochanymi mężczyznami? Jakie zawodowe wyzwania jak dotąd były dla niej najtrudniejsze?

  O tej pasji Małgorzaty Kożuchowskiej nie wszyscy wiedzieli. Okazuje się, że popularna aktorka lubi grać w tenisa. Po jednym z treningów postanowiła wyzwać na pojedynek znanych polskich mistrzów kortu, m.in. Igę Świątek. Zobacz, kto już podjął rękawicę i chce rozegrać mecz z gwiazdą.

  Międzynarodowy Dzień Kobiet (ang. IWD - International Women's Day) w 2021 r. startuje z nową inicjatywą. Cel? Zachęcić kobiety do realizowania swoich zamiarów i podejmowania się działań, które przeczą stereotypom i utartym schematom. Czy jesteśmy na to gotowe?

  Biegacz długodystansowy Roman Ficek 25 lutego 2021 roku zrealizował postawione sobie wyzwanie – chciał sprawdzić, ile razy w ciągu jednej doby zdoła zdobyć najwyższy szczyt w Polsce. Finalnie na Rysy udało mu się wbiec 9 razy. Teraz o swojej wyprawie opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  W wieku 100 lat z powodu COVID-19 zmarł kapitan Tom Moore, weteran II Wojny Światowej z Wielkiej Brytanii. O seniorze zrobiło się szczególnie głośno w zeszłym roku, kiedy to w wyniku swojego niecodziennego wyzwania zebrał dla brytyjskiej służby zdrowia bagatela prawie 33 miliony funtów.

  Kandydaci na korespondentów wojennych, aby przygotować się do wyjazdu na wojnę muszą przejść trudne szkolenie w podkieleckich lasach. Chociaż większość uczestników stanowią mężczyźni, w kursie wzięły też udział kobiety. Nasza reporterka, Bianka Zalewska towarzyszyła im z kamerą przez cały tydzień.

  Anna Lewandowska po pół roku nieobecności przyleciała do Polski. W naszym programie opowiedziała o tym, jak wygląda jej powrót do formy po urodzeniu drugiej córeczki. Trenerka ma już kolejne zawodowe pomysły. Właśnie rusza z kolejnym wyzwaniem, do którego nominowała Paulinę Krupińską-Karpiel. Na czym ono polega? Zobaczcie sami.

  #Patience Challenge to nowe wyzwanie, które cieszy się coraz większą popularnością wśród internautów. Jego bohaterami są dzieci, których cierpliwość zostaje wystawiona na gigantyczną próbę. Na czym polega zabawa, która bawi rodziców do łez?

  Katarzyna i Tomasz Jonio są pływakami z zamiłowania. Katarzyna pracuje na co dzień w korporacji, a Tomasz jest strażakiem. Razem postanowili przepłynąć w sztafecie odległość miedzy Polską a Szwecją. Planują przepłynąć dwa razy dłuższą trasę niż ta, którą w zeszłym tygodniu przebył Sebastian Karaś dopływając na wyspę Bornholm. Jak wyglądają przygotowania do sztafety? Co najbardziej przeraża ich w zadaniu, które mają przed sobą? I jak narodził się ten szalony pomysł?

  Sebastian Karaś na otwartych akwenach zdecydowanie czuje się jak ryba w wodzie. To pierwszy człowiek na świecie, który przepłynął wpław z Kołobrzegu na wyspę Bornholm (ok. 100 km). W wodzie spędził ponad 28 godzin. Jak radził sobie z dużymi falami? Co w wyzwaniu było dla niego najtrudniejsze? I jak jeść rosół z makaronem będąc zanurzonym w wodzie? ;-)

  Kiedyś dzieciaki rzucały sobie wyzwania przy trzepaku, dziś robią to w Internecie. Wraz ze zmianą sposobu komunikacji zmienił się również charakter wyzwań. Co to challenge i jaki jest jego sens? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Robertem Zydlem i Grzegorzem Marczakiem.

  W kolejnym odcinku cyklu "Być kobietą" nasi redakcyjni koledzy przekonali się, jak wygląda życie z piersią do przodu w dużym rozmiarze. Czy według nich, powodem do kompleksów są małe, czy może duże piersi? Czy kobieca bielizna ma dla nich znaczenie? Czy duży biust może być utrapieniem dla jego właścicielki? Ula Chincz zadbała o to, by Marcin, Bartek i Piotr doświadczyli biustu na własnej skórze ;) Pomogła jej w tym brafitterka Jola Lewicka, która o kobiecych piersiach wie wszystko. Ile ważył największy biust, jaki ubierała Jola Lewicka?

  Maciej "Gleb"a Florek, zwycięzca pierwszej i juror ostatniej edycji "You Can Dance" skradł serca widzów swoimi umiejętnościami i oryginalnymi figurami tanecznymi. Obecnie naśladowców tancerza nie brakuje. Czy trudno jest wykonać sztuczkę "freezingu"? Maciej postanowił rzucić swoim fanom wyzwanie ;)

  Bohaterowie naszego cyklu "Być kobietą" nie mają łatwo. Najpierw musieli przejść kilka kroków na szpilkach, wykonać sobie pełny makijaż i przejść bolesną depilację nóg. Kolejną próbą, jakiej ich poddaliśmy było malowanie paznokci. Musieli też sprostać pewnym wyzwaniom, z którymi na co dzień zmagają się posiadaczki bardzo długich paznokci. Zobaczcie, czy sobie poradzili z wiązaniem butów, odpinaniem koszuli, otwieraniem puszki i robieniem kanapki. Marcin Sawicki pokazał również, do czego najchętniej wykorzystałby swoje pazurki :)

  Marcin Meller wyzwał na pojedynek Łukasza Radwana. Ile rurek zje Marcin, a ile Łukasz? Macie dla nich jakieś rady? Jak powinni się przygotować, by przeżyć pojedynek na rurki z kremem? Czekamy na Wasze uwagi! A Wy, ile rurek dacie radę zjeść?

  Jak urozmaicić sobie wakacyjny wyjazd? Goście Oliviera Janiaka zachęcają do zmierzenia się z własnymi słabościami i spróbowania takich dyscyplin jak parkour czy freerunning. Co to takiego? Czy trzeba mieć specjalne predyspozycje do uprawiania tego typu aktywności?

  Od roku Adam Darski mieszka w Sopocie. Muzyk stworzył tu nowe miejsce. Czym jest "Libacja"? Dlaczego Nergal chciał mieć swój własny klub? Kto może tu przyjść? Czy w nawale obowiązków Adam Darski będzie miał czas na prowadzeniu biznesu w Sopocie?

  Ewa Chodakowska ma przed sobą kolejne wyzwanie. Postanowiła pobić rekord. Jaki? Komu rzuciła wyzwanie? Czy przejmuje się opiniami ludzi, którzy twierdzą, że nie ma odpowiednich kwalifikacji, aby trenować innych? Z Ewą Chodakowską rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dorota Wellman i Marcin Prokop, prowadzący Dzień Dobry TVN, przyjęli wyzwanie Ice Bucket Challenge. Nominowali ich do tego prowadzący program "Pytanie na śniadanie". Przelali więcej do banku niż wylali na siebie. Kogo nominowali? To będzie zaskoczenie! Zwłaszcza, że polali się wodą z bardzo nietypowych pojemników...