Newsy

Mirosław Hermaszewski prowadził samochód pod wpływem alkoholu

Newsy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Mateusz Hładki
Najświeższe informacje ze świata gwiazd
Dzień Dobry TVNNajświeższe informacje ze świata gwiazd

Generał Mirosław Hermaszewski został zatrzymany przez policję, kiedy pod wpływem alkoholu prowadził samochód. Do zdarzenia doszło pod Gostyninem. Byłemu astronaucie grozi do dwóch lat więzienia.

Mirosław Hermaszewski odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu

Generał Mirosław Hermaszewski został zatrzymany za jazdę po alkoholu. To zdarzenie miało miejsce na Mazowszu, pod Gostyninem, w poniedziałek 25. października ok. godziny 13:30. Informację potwierdziła Polska Agencja Prasowa u źródła, czyli w Komendzie Policji w Radomiu.

- Z czynności, jak to się fachowo mówi, przeprowadzonych przez policję, wynika, że nasz 80-letni niezwykły Polak, bo jedyny jak dotąd w historii, który odbył lot w kosmos, został zatrzymany z wynikiem 0,6 promila alkoholu w organizmie - mówił w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

- Jakim by nie był wybitnym Polakiem, potępiamy to zachowanie, bo to jest skandaliczne i to nie może się powtarzać - dodał prowadzący program Damian Michałowski.

Auto zostało przejęte przez wskazaną przez generała osobę. Mirosław Hermaszewski odpowie karnie za to zdarzenie, grozi mu do dwóch lat więzienia.

Mirosław Hermaszewski - życie prywatne i zawodowe

Generał Mirosław Hermaszewski urodził się 15 września 1941 roku w Lipnikach. Jest lotnikiem, kosmonautą, generałem brygady, a także pilotem Wojska Polskiego.

Jest jedynym Polakiem, który odbył lot w kosmos. Wydarzenie to miało miejsce 27 czerwca 1978 roku. Wyleciał wówczas razem z Piotrem Klimukiem na orbitę okołoziemską statkiem Sojusz 30. Okrążyli ziemię aż 126 razy. Misja zakończyła się 5 lipca.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości