Pytanie w "Milionerach" za 2 tys. złotych o spirulinę. Czy uczestniczka znała odpowiedź?

"Milionerzy": Hubert Urbański
"Milionerzy": Hubert Urbański
Źródło: TVN
Spiruliną, która jest cyjanobakterią, można się: A: żywić, B: zarazić, C: otruć, D: przewiązać? - z tym pytaniem w "Milionerach" zmierzyła się pani Natalia Królikowska. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

W środowym odcinku "Milionerów" zagrała pani doktor nauk humanistycznych - Natalia Królikowska, która pochodzi z Łodzi. Swoje zmagania rozpoczęła od pytania:

Refleksoterapia to:

A: ścieranie drobinkami korundu,

B: nakłuwanie uszu,

C: masaż stóp,

D: leczenie światłem.

Uczestniczka nie była pewna swojej odpowiedzi, więc poprosiła o pomoc publiczność. Najwięcej osób, bo 50 proc. zagłosowało na odpowiedź C: masaż stóp. Natalia Królikowska była bardziej skłonna do zaznaczenia odpowiedzi D: leczenie światłem. Skorzystała więc z drugiego koła ratunkowego: "pół na pół". Po eliminacji zostały odpowiedzi: A i C.

– A więc publiczność miała rację. Poproszę ostatecznie o zaznaczenie odpowiedzi C - zwróciła się uczestniczka do Huberta Urbańskiego.

Publiczność dobrze wytypowała. Poprawna odpowiedź to C: masaż stóp.

"Stymuluje się konkretne punkty i strefy odruchowe na stopach, które odpowiadają danemu narządowi w ludzkim ciele" - przeczytał uzasadnienie prowadzący "Milionerów".

"Milionerzy". Pytanie za 2 tys. złotych: "Spiruliną, która jest cyjanobakterią, można się..."

Pani Natalia bez problemu poradziła sobie z kolejnym pytaniem dotyczącym powiedzenia z Kazimierzem Wielkim. Natomiast pytanie za 2 tys. złotych brzmiało następująco:

Spiruliną, która jest cyjanobakterią, można się:

A: żywić,

B: zarazić,

C: otruć,

D: przewiązać.

Przy tym pytaniu uczestniczka poprosiła o telefon do przyjaciela. Po drugiej stronie słuchawki był jej brat Kuba, który niepewnie wytypował odpowiedź C: otruć. Pani Natalia wahała się, ale obstawiała tak samo jak jej członek rodziny i ostatecznie zaznaczyła tę odpowiedź.

Niestety, ale prawidłowa odpowiedź to D: żywić.

"Spirulina ma spiralny kształt. Zawiera różne witaminy, aminokwasy, minerały i ponad sto innych składników odżywczych i nie jest toksyczna" - wyjaśnił Hubert Urbański.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Pan Jacek - najnowszy polski milioner

Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości