Newsy

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach odwołany. Podano nową datę

Newsy

KEHAN CHEN/Getty Images

55. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach został przesunięty na 2-10 lipca 2021 r. Termin zmieniono w związku z zagrożeniem dla zdrowia wynikającym z epidemii koronawirusa oraz z uwagi na trudności organizacyjne.

Po wybuchu epidemii koranawirusa zakładano, że impreza będzie mogła odbyć się w sierpniu br.

Program przeglądu

Na początku lipca tego roku, w terminie, w którym miał się odbyć festiwal, w czeskich kinach mają zostać zaprezentowane filmy przewidziane przez program przeglądu. Rząd planuje, że kina będą mogły już zacząć działać przy ograniczonej liczbie widzów. Termin festiwalu przesunięto w związku z zagrożeniem dla zdrowia wynikającym z epidemii koronawirusa oraz z uwagi na trudności organizacyjne.

Międzynarodowy Festiwal w Karlowych Warach jest jednym z najistotniejszych wydarzeń kulturalnych i jako organizatorzy doszliśmy ostatecznie do wniosku, że poszukiwanie wariantów ograniczonych lub alternatywy oznaczałoby występowanie przeciwko najważniejszemu przesłaniu, jakim jest wzajemne spotkanie widzów, twórców filmowych, ludzi, którzy pochodzą z różnych sfer życia i mogą wspólnie przeżywać dzieła filmowe

– powiedział przewodniczący festiwalu Jirzi Bartoszka.

Zaplanowano, że w pierwotnym terminie festiwalu w internecie odbędą się projekcje filmów przeznaczone dla branży filmowej pod nazwa Eastern Promises. Filmowe obrazy pochodzące z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, Bałkanów, dawnego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, znajdujące się w różnych fazach realizacji, będą mogły zostać zaprezentowane dystrybutorom oraz uczestnikom zagranicznego rynku filmowego.

Festiwal w Karlowych Warach - informacja

Festiwal w Karlowych Warach należy do najstarszych wydarzeń filmowych w Europie. W edycji 2019 r. nagrodę Kryształowego Globusa otrzymały Patricia Clarkson i Julianne Moore. Najlepszym filmem fabularnym został bułgarsko-grecki obraz „Ojciec”.

Przed festiwalem w Karlowych Warach swoje plany na bieżący rok zmieniły także festiwale w Cannes, Berlinie i Wenecji.

>>> Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości