Newsy

Ogłoszenie terminu trzeciego etapu odmrażania gospodarki w środę rano. Czy w końcu pójdziemy do fryzjera?

Newsy

x-news

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że prawdopodobnie w środę zostanie ogłoszony terminarz znoszenia kolejnych obostrzeń dotyczących gospodarki. Ten etap, jeżeli chodzi o datę powinien zostać ustalony na dzisiejszym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego - powiedział.

Piotr Müller ocenił, że ogólna sytuacja epidemiczna w kraju jest stabilna, choć są regiony, w których liczba zachorowań na Covid-19 wzrasta. Zapowiedział, że Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie rekomendował przejście do kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

Ten etap, jeżeli chodzi o datę powinien zostać ustalony na dzisiejszym posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wczoraj podjęliśmy kierunkowe decyzję, a ogłoszenia terminarza spodziewam się jutro rano

- oświadczył Müller.

Czy pójdziemy w maju do fryzjera?

Pytany, jakich dziedzin dotyczyć będzie trzeci etap odmrażania gospodarki, wymienił usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Zastrzegł jednak, że ważne jest w tych przypadkach "wypracowanie zaleceń GIS". Dodał, że otwarcie zakładów fryzjerskich jest możliwe w maju.

Odmrażanie gospodarki - poszczególne etapy

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności zezwolono na wstęp do lasów i parków, a także zwiększono liczbę klientów mogących robić zakupy w danym momencie w sklepach.

Natomiast drugi etap łagodzenia ograniczeń dotyczył otwarcia sklepów budowlanych w weekendy, hoteli i innych miejsc noclegowych, niektórych instytucji kultury: bibliotek, muzeów i galerii sztuki. Od 6 maja mogą być otwierane żłobki i przedszkola, przy czym w przypadku każdej placówki decyzję podejmuje organ założycielski.

W ostatnim, czwartym etapie rząd planuje udostępnienie salonów masażu i solariów, umożliwienie działania siłowni, klubów fitness, teatrów i kin.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości