Newsy

Podszyła się pod siostrę, bo chciała zrobić jej na złość. Przyjęła mandat na nieprawdziwe dane

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Kobieta w samochodzie zatrzymana przez drogówkę

50-letnia kobieta została zatrzymana przez policję za popełnienie wykroczenia drogowego. Podczas kontroli podała dane młodszej siostry i przyjęła mandat na jej nazwisko. Co jej grozi za podrobienie podpisu?

Jawor. Kobieta podrobiła podpis siostry na mandacie

Pod koniec ubiegłego roku policjanci z Jawora zatrzymali do kontroli samochód, który poruszał się z niedozwoloną prędkością na terenie miejscowości Paszowice. Za kierownicą volkswagena siedziała 50-letnia kobieta. Została ukarana mandatem karnym.

Zmiany prawne w 2022 r.

Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 roku
Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 rokuDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Trzy miesiące później do jaworskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Legnicy zaniepokojona pismem z urzędu skarbowego o nieopłaconym mandacie karnym, na którym widniał jej podpis. Jak twierdziła - żadnego mandatu nie otrzymała i tym bardziej nie podpisywała.

- Kobieta złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa podrobienia jej podpisu na dokumencie. Zgłaszająca zasugerowała, że mogła to zrobić jej starsza siostra, która jeździ samochodem marki Volkswagen - informuje Ewa Kluczyńska, rzeczniczka jaworskiej policji.

Podrabianie podpisu na dokumentach - jaka grozi kara?

Prowadzący dochodzenie funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia pokrzywdzonej. Ustalili, że to jej 50-letnia siostra popełniła wykroczenie. Kobiecie przedstawiono zarzut podrobienia podpisu na mandacie, za co grozi jej do pięciu lat więzienia.

- Kobieta podczas kontroli podała wszystkie dane młodszej siostry, łącznie z numerem PESEL, a potem podrobiła jej podpis na mandacie. Podejrzana tłumaczyła się, że chciała w ten sposób zrobić na złość swojej siostrze - przekazuje Kluczyńska.

Więcej newsów znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: avid_creative/Getty Images

Pozostałe wiadomości