Gorące tematy

Polski policjant kołysze dziecko na granicy. "O tym jest człowieczeństwo"

Gorące tematy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
gov.pl/web/ukraina
Policjant

Internet obiegło nagranie z polsko-ukraińskiej granicy, na który pilnujący porządku policjant pomaga matce. Film momentalnie podbił serca Internautów, którzy nie szczędzili ciepłych słów w stronę mundurowych. Trudno nie przyznać im racji.

Pomoc dla Ukrainy

Od czwartkowej inwazji rosyjskich wojsk na terytorium niepodległej Ukrainy, na próbę zostały wystawione nie tylko polityczne układy, ale również poczucie solidarności. Podczas gdy politycy wahali się z nakładaniem kolejnych sankcji na rządzoną przez Władimira Putina Rosję, z pomocą ruszyli zwykli ludzie. Media społecznościowe są zalane ofertami bezinteresownej pomocy, a rozmaite organizacje i prywatne osoby starają się dostarczyć poszkodowanym niezbędną pomoc.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Podczas trzech dni konfliktu zbrojnego polską granicę przekroczyło ponad 100 tys. uchodźców, a to tak naprawdę początek wielkiej fali migracji. Z informacji przekazywanych przez rządowe strony wynika, że wejścia na terytorium RP czeka na przejściach pieszych w Medyce ok. 2 600 osób, Krościenku ok. 700 osób, Hrebennem ok. 500 osób, Budomierzu ok. 350 osób, Zosinie ok. 200 osób, Korczowej ok. 200 osób oraz w Dołhobyczowie ok. 100 osób. Do tego dochodzą przejścia samochodowe, na których czas oczekiwania na przejazd waha się od 5 do 20 godzin.

Policjant kołysze dziecko

Na nagraniu zarejestrowanym na przejściu granicznym widać policjanta, który kołysze dziecko, podczas gdy jego matka rozmawia przez telefon. Pod zdjęciem momentalnie zaroiło się od komentarzy zachwyconych internautów. "O tym jest człowieczeństwo", "To jest Polska, niech świat otworzy oczy i idzie za nami, to będzie dobrze", "Nasz dom jest waszym domem", "Prawdziwy policjant" - pisali komentujący.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: gov.pl/web/ukraina

Źródło zdjęcia głównego: RobsonPL / Getty Images

Pozostałe wiadomości