dzieci uchodźców

  Ideą towarzyszącą obchodom tego dnia, jest pamięć o ludziach, którzy z powodu wojen, prześladowań i przemocy musieli opuścić swój kraj.

  "Dla nich miesiąc życia to znacznie dłuższa perspektywa".

  4-letni Sasza wraz z babcią próbował ewakuować się przez Dniepr z zajętego przez Rosjan rejonu wyszogrodzkiego. Mama chłopca właśnie poinformowała o tragicznym finale poszukiwań dziecka.

  Anastasiię i Vladyslava połączyła miłość do sportu - raze

  Każde z nich otrzymało wyjątkowy prezent.

  8 marca Szymon Cisek Ocierpka, pracownik księgarni w Krakowie, otrzymał niezwykły list. Jego nadawcą okazał się być ukraiński chłopiec. Co chciał przekazać 9-letni Bogdan?

  33-letnia Ivanka wraz z rodziną mieszka od kilku lat w Żorach na Śląsku. Jej mąż jest kierowcą ciężarówki. Kiedy zaczęła się inwazja Rosji, był akurat w trasie. Kobieta bez namysłu chwyciła najpotrzebniejsze rzeczy i ruszyła ratować dzieci, które zostały u dziadków w Ukrainie. Bezpiecznie sprowadziła córki do Polski. Teraz postanowiła wrócić do swojej ojczyzny, by walczyć i pomagać rodakom.

  Internet obiegło nagranie z polsko-ukraińskiej granicy, na który pilnujący porządku policjant pomaga matce. Film momentalnie podbił serca Internautów, którzy nie szczędzili ciepłych słów w stronę mundurowych. Trudno nie przyznać im racji.

  Wojna zniszczyła ich dzieciństwo i uniemożliwiła edukację. Czy będą w stanie nadrobić zaległości i rozpocząć normalne życie? Dzień Dobry TVN udało się do Społecznego Gimnazjum "Raszyńska" w Warszawie aby zobaczyć jak syryjskie dzieci radzą sobie w polskich szkołach.