Michał Przedlacki i Piotr Świerczek laureatami Grand Press 2022

Źródło: Dzień Dobry TVN
Przedlacki i Świerczak laureatami Grand Press 2022
Przedlacki i Świerczak laureatami Grand Press 2022
Krótka piłka z Anitą Werner
Krótka piłka z Anitą Werner
Monika Olejnik słynie z ciętego języka i trudnych pytań. „Często było tak, że goście się obrażali po programie”
Monika Olejnik słynie z ciętego języka i trudnych pytań. „Często było tak, że goście się obrażali po programie”
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Marcin Prokop o swoim dzieciństwie
Marcin Prokop o swoim dzieciństwie
Damian Michałowski o pracy w DDTVN
Damian Michałowski o pracy w DDTVN
Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Ewą Drzyzgą
Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Ewą Drzyzgą
Piotr Kraśko wspiera fundację TVN
Piotr Kraśko wspiera fundację TVN
Z nami 26. gala konkursu Grand Press 2022. W kategorii Dziennikarstwo śledcze nagrodę otrzymał Piotr Świerczek, a w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo zwyciężył Michał Przedlacki. W Dzień Dobry TVN laureaci opowiedzieli o kulisach swojej pracy.

Piotr Świerczek doceniony przez jury Grand Press 2022

W 26. edycji prestiżowego konkursu Grand Press 2022 nominowano aż 21 dziennikarzy i dziennikarek TVN Warner Bros. W kategorii Dziennikarstwo śledcze został nagrodzony Piotr Świerczek. Jury doceniło go za materiał Czarno na Białym TVN24 "Siła kłamstwa", który pokazuje ukrywane przez podkomisję smoleńską dowody dotyczące katastrofy.

- Tą katastrofą w Smoleńsku zajmuję się od 12 lat. Pewnie to zaprocentowało, bo dzięki temu zaufały mi osoby, które [...] miały do mnie dystans, nawet traktowały mnie wrogo. Mówię tutaj o najbliższych współpracownikach Antoniego Macierewicza, o ludziach, którzy pracowali z nim w podkomisji 5 lat. Wiedli główne role w ponownym wyjaśnianiu tej katastrofy, ale nie podpisali się pod tezami Antoniego Macierewicza - tłumaczył dziennikarz w Dzień Dobry TVN.

Jak zapowiedział, nie zamierza spocząć na laurach, a wręcz przeciwnie - pracuje nad kolejnymi materiałami. - Jak to już ktoś kiedyś powiedział, jesteś tak dobry, jak twój ostatni materiał, więc trudno, żebym odrywał teraz kupony. Do roboty i zobaczymy, co będzie w przyszłym roku. Ostatnio wyemitowałem jedną rzecz, która nie mogła się zmieścić już w zakres tych nagród. Mam nadzieję, że powalczy o kolejne - przyznał Piotr Świerczek.

Michał Przedlacki nagrodzony za cykl reportaży wojennych z Ukrainy

Dziennikarz otrzymał nagrodę za cykl reportaży wojennych z Ukrainy: "Ucieczka z Irpienia", "Obrońcy Charkowa. Pierwsza linia frontu".

- To pierwsze z dwunastu reportaży telewizyjnych z Ukrainy, które pokazaliśmy w paśmie "Superwizjer" TVN. "Ucieczka z Irpienia" była zrealizowana w zasadzie w ciągu tygodnia od napaści Rosjan na miasto Irpień. Ten materiał zyskał spore uznanie także poza Polską, bo miał blisko 500 emisji telewizyjnych w stu kilkudziesięciu krajach świata. [...] "Obrońcy Charkowa" to materiał także z początku marca, ze wschodu, z walk na linii frontu - wyjaśnił Michał Przedlacki w Dzień Dobry TVN.

- Ta realizacja była miejscami niebezpieczna. Punktowe momenty, kiedy dziennikarz wpada w strefę zagrożenia albo sam decyduje się w tę strefę wejść. To zagrożenie jest określone czasem. Ono nie trwa na takim samym poziomie cały czas - dodał laureat.

Dlaczego Piotr Świerczek zajął się katastrofą smoleńską? Jak zdaniem naszych gości zmieniło się dziennikarstwo? Czym laureaci zajmowali się w przeszłości? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości