Newsy

Dziecko urodziło się w schronie podczas bombardowania Kijowa. "Bronimy życia i ludzkości"

Newsy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Noworodek trzyma palec mamy

Narodziny Mii to symboliczny triumf życia nad śmiercią. Dziewczynka urodziła się w schronie podczas pierwszego dnia bombardowania Kijowa. Dramatyczne okoliczności, w jakich dziecko przyszło na świat, potęgowały komunikaty o pogarszającej się sytuacji w mieście. O narodzinach dziewczynki poinformowała ukraińska aktywistka Hanna Hopko i zapewniła, że mama i dziecko, czują się dobrze.

Wojna w Ukrainie. Dziecko przyszło na świat w schronie

Hanna Mykołajiwna Hopko, ukraińska dziennikarka, aktywistka społeczna i deputowana VIII kadencji, zamieściła w sieci zdjęcie i opisała wstrząsającą historię kobiety, która urodziła dziecko w podziemnym schronie, podczas bombardowania, w atmosferze strachu i przerażenia.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

"Mia urodziła się tej nocy w schronie, w stresujących okolicznościach – podczas bombardowania Kijowa. Jej mama jest szczęśliwa po tym trudnym porodzie. Kiedy Putin zabija Ukraińców, wzywamy matki z Rosji i Białorusi do protestu przeciwko rosyjskiej wojnie na Ukrainie. Bronimy życia i ludzkości!"

Mieszkańcy szukają schronienia na stacjach metra

Informację o narodzinach potwierdza też portal informacyjny Nexta. Z informacji zamieszczonych na Twitterze portalu wynika, że dziecko przyszło na świat w piątek w kijowskim metrze wykorzystywanym jako schron.

Kijów znalazł się w piątek nad ranem pod ciężkim ostrzałem rakietowym Rosjan. Później władze ukraińskiej stolicy kilka razy ogłaszały alarm przeciwlotniczy i wezwały mieszkańców do udania się do najbliższych schronów. Mieszkańcy szukają schronienia m.in. na stacjach metra.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Tim Clayton - Corbis / Getty Images

Pozostałe wiadomości