narodziny

  "Żałuję, że nie wiedziałam tego wcześniej".

  W Indiach urodziło się niezwykłe dziecko. Maluch najprawdopodobniej cierpi na rzadką chorobę genetyczną, określaną mianem syndromu syreny. W miejscu nóg ma strukturę przypominającą róg lub syreni ogon.

  W komentarzach posypały się gratulacje od zachwyconych fanów.

  Jej zdjęcie z narodzin sprawiło, że stała się jednym z najpopularniejszych noworodków na świecie.

  Małgorzata Heretyk i Ernest Musiał powitali na świecie pierwsze dziecko. Szczęśliwi rodzice podzielili się radosną informacją w mediach społecznościowych i opublikowali zdjęcie małej córeczki.

  Kobieta ma 12 dzieci. Jak wygląda życie ogromnej rodziny?

  Maria Sharapova została mamą - tę radosną nowinę powtarzają dziś media na całym świecie. Słynna tenisistka, która pięciokrotnie była liderką zestawienia WTA Tour, swoim szczęściem podzieliła się z fanami.

  "Czuję, że to błogosławieństwo".

  Narodziny maluchów zasilą w ten sposób pulę genową innych ogrodów.

  Helen i Oliver Baker przez wiele lat bezskutecznie starali się o potomka. Ostatecznie para zdecydowała się na metodę in vitro. Przy pomocy sztucznego zapłodnienia na świat przyszła trójka maluchów. Dzieci uważane są za trojaczki, mimo że dzieli je spora różnica wieku. Najstarszy chłopiec chodził już do szkoły, kiedy urodziło się jego rodzeństwo. Jak to możliwe?

  Członkowie grupy już odnieśli się zdarzenia w mediach społecznościowych.

  Aktorka opublikowała zdjęcie z maleństwem. - Gratulujemy z całego serca! - czytamy w komentarzach.

  Savannah Looney w lipcu zeszłego roku została mamą. Córka kobiety przyszła na świat z niezwykle bujną czupryną, czym wzbudziła zachwyt wśród personelu szpitala.

  Wielka radość nastała w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Na świat przyszły pierwsze w Polsce rosomaki. Martyna Baran, opiekunka drapieżnych ssaków, opowiedziała w rozmowie z Robertem Stockingerem, jak mama-samica opiekuje się maluchami. Dlaczego samiec na razie nie zbliża się do swoich dzieci?

  Narodziny Mii to symboliczny triumf życia nad śmiercią. Dziewczynka urodziła się w schronie podczas pierwszego dnia bombardowania Kijowa. Dramatyczne okoliczności, w jakich dziecko przyszło na świat, potęgowały komunikaty o pogarszającej się sytuacji w mieście. O narodzinach dziewczynki poinformowała ukraińska aktywistka Hanna Hopko i zapewniła, że mama i dziecko, czują się dobrze.

  Być może nie wierzycie w magię liczb, jednak ta sytuacja wydaje się wyjątkowa. Na początku lutego narodził się chłopiec, którego nazwano anielskim dzieckiem. Wszystko za sprawą daty, bowiem Angel urodził się 2.02.2022 roku o godzinie 2:22. Co więcej, jest 22. wnukiem w rodzinie.

  Rosie Huntington-Whiteley po raz kolejny została mamą. Znana modelka i jej partner, Jason Statham doczekali się narodzin drugiej pociechy. Gwiazdorska para wychowuje już czteroletniego syna.

  Główny Urząd Statystyczny podał dane na temat liczby zgonów w 2021 roku. W ciągu minionych miesięcy zmarło ponad pół miliona Polaków. Za główną przyczynę tendencji wzrostowej uznaje się pandemię, ale to nie wszystko.

  Kończący się, 2021 rok obfitował w narodziny. Na świecie pojawiło się wiele dzieci znanych osobistości z Polski i ze świata. Oczywiście, jak to w show-biznesie bywa, nie obyło się bez rozstań, kontrowersji i przede wszystkim - wielkiej radości.

  W życiu Jolanty Ogar-Hill ostatnio sporo się dzieje. Kilka miesięcy temu utalentowana sportsmenka zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Teraz ma szansę odkrywać uroki macierzyństwa. Żeglarka i jej żona Esperanza Hill przywitały na świecie córkę. Dziewczynka urodziła się w szpitalu na Majorce i nosi niezwykle oryginalne imiona.

  "To już tylko zależy od Boga"

  "Przyj mocniej! Chcesz zabić to dziecko? Co z ciebie za matka?!" - takie słowa usłyszała jedna z kobiet podczas porodu. Braki w kadrach, strach o posadę i wyzwiska okazują się być stałymi elementami szpitalnej rzeczywistości. Na rozmowę z dziendobry.tvn.pl zgodziła się pielęgniarka, która przez wiele lat pracowała na oddziale noworodkowym.

  Noemi Pawlak dwukrotnie przedwcześnie urodziła dziecko. W szczerej rozmowie z Dagmarą Olszewską z dziendobry.tvn.pl wyjaśnia, jak naprawdę powinniśmy postrzegać nie tylko Światowy Dzień Wcześniaka, co przede wszystkim rodziców takich dzieci. - Bardzo nie lubię, gdy ktoś mówi mi 'jesteś bohaterką, ja nie dałabym rady'. Nikt się mnie nie pytał, czy dam radę. Nie przygotował mnie na to, ile będę miała do udźwignięcia. To się po prostu działo - wspomina.

  Justyna Kowalczyk-Tekieli zamieściła w mediach społecznościowych pierwszy post po urodzeniu dziecka. Świeżo upieczona mama pokazała zdjęcie ze spaceru z maluchem i posypały się pod nim liczne gratulacje i życzenia. "Dużo zdrowia dla pani i maleństwa" - czytamy.

  Uczestnik "You Can Dance - Po prostu tańcz!" Gabriel Piotrowski oraz Weronika Bochat-Piotrowska, która reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior, po raz drugi zostali rodzicami. Swoją radością podzielili się za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  Rodzina Macieja Kota właśnie się powiększyła. Dumny tata opublikował w sieci zdjęcie ukochanej ze swoim pierwszym dzieckiem. Skoczek zdradził także płeć oraz imię maleństwa.

  W marcu tego roku na każde 10 tysięcy mieszkańców Polski ubyło 15 osób, rok temu było ich 5. Natomiast liczba urodzeń w pierwszym kwartale 2021 r. była o ponad 5 tysięcy niższa niż przed rokiem. Tak wynika z najnowszych danych demograficznych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Smutna tendencja utrzymuje się od kilku lat.

  Weronika Ciechowska w lutym przywitała na świecie pierwsze dziecko. Córka frontmana Republiki w rozmowie z Basią Pasek zdradziła, że imię, jakie wybrała dla malucha, jest hołdem dla zmarłego ojca. Świeżo upieczona mama przyznała także, że stoi teraz przed wielkim wyzwaniem. Jakim?

  Wiosna to czas narodzin w poznańskim zoo. Ostatnio na świat przyszły dwa wielbłądzie maluchy, które odwiedziła nasza prezenterka pogody Diana Kautz. Przy okazji sprawdziła też, co słuchać u lemurów oraz czy niedźwiedzie wybudziły się już z zimowego snu.