Newsy

Donald Tusk o utracie prawa jazdy. "Moment wstydu jest dużo poważniejszy niż sankcje"

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Donald Tusk o utracie prawa jazdy

W Dzień Dobry TVN został wyemitowany wywiad Doroty Wellman z byłym premierem Donaldem Tuskiem oraz pisarką Anne Applebaum. Bezkompromisowa dziennikarka w swojej rozmowie nie mogła pominąć wątku zatrzymania prawa jazdy polityka. Były przewodniczący Rady Europejskiej zdobył się na szczerą odpowiedź.

Donald Tusk stracił prawo jazdy

Każdy przypadek łamania prawa przez znanego polityka jest wodą na młyn dla jego oponentów. Nie inaczej było w sprawie Donalda Tuska, który w listopadzie stracił prawo jazdy na trzy miesiące i otrzymał mandat za to, że jechał 107 km/h w terenie zabudowanym w Wiśniewie.

- Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji - skomentował wówczas w mediach społecznościowych lider Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk wyraził skruchę

Pytanie o prawo jazdy musiało pojawić się w rozmowie z Dorotą Wellman. Donald Tusk nie ukrywał, że żałuje zaistniałej sytuacji. Dziennikarka zapytała go wprost: "kto gna w terenie zabudowanym?".

- Człowiek nierozsądny, taki który powinien dostać po głowie i zmienić sposób zachowania. I dostać po głowie - odpowiedział. - Czasami taki moment wstydu publicznego, myśl jak się patrzy w lustro: zachowuj się, co ty zrobiłeś, jest dużo poważniejszy niż sankcje administracyjne. I zadziałało, proszę wierzyć - zaznaczył.

Pełny wywiad z Donaldem Tuskiem i Anne Applebaum zobaczysz w sobotnim wydaniu Dzień Dobry TVN na antenie oraz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości