Ceny paliw szaleją. Który rodzaj napędu jest tańszy? "Tutaj możemy jeździć za 20 zł na 100 km"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Na jakim paliwie jeździ się najtaniej
Na jakim paliwie jeździ się najtaniej Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Ceny paliw zmieniają się w szybkim tempie. Którym samochodem pojedziemy najtaniej biorąc pod uwagę rodzaj paliwa? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział ekonomista i dziennikarz Bartłomiej Derski.

Ceny paliw szaleją

Już od dłuższego czasu ceny paliw dają się mocno we znaki polskim kierowcom. W Dzień Dobry TVN ekonomista i dziennikarz Bartłomiej Derski, wyjaśnił widzom, który rodzaj napędu jest najtańszy. Jak tłumaczył, dobrze sprawdzi się tu auto hybrydowe z instalacją LPG.

- Wtedy rzeczywiście możemy jeździć za 20 złotych na 100 km - zaznaczył. - Dziś najdrożej jest w benzynie, to będzie gdzieś około 45 złotych, trochę taniej w dieslu [...], ta cena już nam schodzi na szczęście, tutaj mamy koło 40 złotych w tej chwili. W przypadku tradycyjnych hybryd lub standardowych samochodów z instalacją LPG będzie to koło 30 złotych - dodał.

Jakim autem jeździ się najtaniej?

Czym aktualnie warto kierować się przy wyborze auta na lata? Zdaniem ekonomisty przy mniejszym budżecie warto zastanowić się nad zakupem samochodu hybrydowego. - One są już w całkiem rozsądnych cenach, rzeczywiście tam będziemy spalać mniej paliwa, zwłaszcza będzie to widać w mieście - opowiadał Bartłomiej Derski.

- Jeżeli mamy większy budżet, możemy rozglądać się za samochodami elektrycznymi czy hybrydami plug-in, które można podpiąć do gniazdka - dodał.

Ekspert podkreślił, że już niedługo właściciel auta elektrycznego/plug-in będzie miał możliwość załadować go praktycznie na każdej stacji, w dość krótkim czasie. - Technologia bardzo szybko się zmienia. W nowych samochodach wystarczy 10-15 minut, aby dojechać np. 500 km, to jest już rozsądne - wspominał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki dostępne są na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący: