paliwo

  Naukowcy z Chin odkryli nowy minerał w materiale pobranym z Księżyca. W efekcie podjęto decyzję o jak najszybszym zorganizowaniu kolejnych misji. Czy Changesite-(Y) będzie paliwem przyszłości?

  W Mapach Google pojawiła się nowa funkcja. Umożliwia ona planowanie trasy podróży w taki sposób, aby zaoszczędzić na paliwie. Sprawdź, w jaki sposób działa nowa funkcja i jak ją włączyć.

  Rosnące ceny paliwa zmusiły Polaków do zmiany nawyków związanych z podróżowaniem. Postanowili skorzystać z kilku alternatyw. Częściej wybierają komunikację publiczną czy współdzielą swoje przejazdy.

  Litr benzyny może być tańszy o 30 groszy.

  Prognozy cen paliw nie są najlepsze - eksperci uważają, że tendencja drogich paliw w najbliższym czasie jeszcze się utrzyma. Spodziewają się wysokich cen paliw, a jeszcze wyższych w okresie wakacyjnym. Ile możemy zapłacić?

  Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie, przez co wizyty na stacji benzynowej potrafią słono kosztować. W ramach cyklu Dzień Dobry TVN "OszczędzaMy" dowiadujemy się, co zrobić, by zaoszczędzić na benzynie i nie przepłacić na tankowaniu.

  Każde poruszające się ciało natrafia na opór powietrza. Siła ta jest odczuwalna np. podczas jazdy samochodem czy rowerem. Dowiedz się, na czym polega to zjawisko i jaki ma wpływ na zużycie paliwa czy stan opon.

  Rosnące ceny paliwa dają się we znaki. W jednym z krajów podjęto decyzję, aby z tego powodu wstrzymać połączenia lotnicze. Decyzja wejdzie w życie w poniedziałek - poinformowała agencja Bloomberg. Na podwyżki wpływ ma przede wszystkim inwazja Rosji na Ukrainę.

  W związku z zakręceniem gazu dla Polski wiele osób obawia się, że może zabraknąć różnego rodzaju paliw, w tym ropy. Obecne źródła tego surowca są dywersyfikowane i pozyskiwane nie tylko z Rosji. Jak wygląda sytuacja w Polsce i skąd pozyskiwane są benzyny? Czy jest się czego obawiać?

  Fuelio to aplikacja paliwowa stworzona w Polsce. W ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność w Europie i na świecie, zostawiając konkurencję w tyle. Jak działa Fuelio?

  Pomimo obniżek VAT kierowcy krótko cieszyli się niskimi cenami na stacjach benzynowych. W ubiegłym tygodniu podrożał zarówno olej napędowy, jak i benzyna Pb95. Dlaczego ceny paliw wciąż rosną? Ile aktualnie trzeba za nie zapłacić?

  Każdy kierowca może sprawdzić, czym tankuje

  Trwająca w Ukrainie wojna destabilizuje między innymi rynek paliw. Zdaniem ekspertów, niedobór oleju napędowego może spowodować konieczność limitowania tego paliwa. Braki dotkną nie tylko Europę, ale cały świat.

  Szalejące ceny paliwa dają w kość kierowcom. Choć nie sposób powstrzymać rosnące koszty surowców, to warto przestawić się na ekologiczny sposób jazdy. Jego tajniki zgłębiał Robert Stockinger wraz z Sylwestrem Pawłowskim, znanym jako Świadomy Kierowca.

  Czy warto tankować "na zapas"?

  Gwałtownie rosnące ceny ropy naftowej na światowych rynkach powodują wzrost naszych wydatków na stacjach. Zdaniem ekspertów niedługo za litr paliwa możemy zapłacić w Polsce 8 zł. Ceny się wahają i zmieniają nawet w ciągu jednego dnia. Dlaczego?

  "Taka cena wojny".

  Obecne ceny paliw spowodowane są inwazją Rosji na Ukrainę. Ropa Brent pierwszy raz od 8 lat osiągnęła poziom ponad 100 dolarów za baryłkę. Do tego wzrasta cena gazu. Tarcza antyinflacyjna nie jest w stanie zahamować wzrostu cen. 

  Gdzie w Polsce zapłacimy najwięcej, a gdzie wydamy najmniej?

  Od poniedziałku w ramach tak zwanej tarczy antyinflacyjnej obowiązuje obniżona czasowo akcyza na paliwa. Zgodnie z ustawą od 1 stycznia nastąpi też obniżka akcyzy na prąd i zwolnienie sprzedaży detalicznej paliw z podatku od sprzedaży detalicznej.

  Szczególnie teraz, gdy mamy w Polsce rekordowe ceny paliwa, kierowcy szukają sposobu, by zaoszczędzić. Świetnym patentem na zmniejszenie wydatków jest jazda defensywna. Stosowanie się do kilku zasad, pomoże w redukcji kosztów. Co należy zrobić?

  "Od 20 grudnia na pięć miesięcy akcyza na paliwa zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE" - powiedział premier Mateusz Morawiecki. To niejedyne obniżki cen. W 2022 roku tanieje również gaz ziemny i energia elektryczna. 

  Po tym jak cena benzyny przekroczyła barierę 6 złotych za litr, eksperci nie wykluczają, że wkrótce na dystrybutorach zobaczymy siódemkę z przodu. Mateusz Walczak z TVN24 BIS wyjaśnia źródło skoków cen na rynkach paliw oraz zdradza, czego jeszcze mogą spodziewać się kierowcy. Prognozy nie są optymistyczne.

  Sobiesław Zasada to najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy. Po 24 latach przerwy postanowił wystartować w najtrudniejszym rajdzie na świecie. Mowa o legendarnym Safari. W studiu Dzień Dobry TVN gościł Krzysztof Hołowczyc, który całym sobą kibicuje Zasadzie. Kierowca Rajdowy opowiedział o granicznych momentach w swojej karierze.

  Ceny benzyny poszły ostro w górę. Jakie są tego przyczyny? Co składa się na cenę paliwa? Wyjaśnił nam to gość Dzień Dobry TVN: dziennikarz TVN24 BIS Mateusz Walczak. Okazuje się, że w 2019 roku cena benzyny wzrośnie. Dlaczego?