Anthony "Top" Topham nie żyje. Współzałożyciel The Yardbirds miał 75 lat

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
rozrywka.radiozet.pl

Zmarł Anthony "Top" Topham z zespołu The Yardbirds. Ceniony gitarzysta i współzałożyciel legendarnej grupy miał 75 lat. O śmierci artysty poinformował jego przedstawiciel.

Anthony "Top" Topham z The Yardbirds nie żyje

Agent legendy The Yardbirds wystosował oświadczenie.

Sanderson Rasjid, urodzony jako Anthony "Top" Topham, odszedł spokojnie w poniedziałek 23 stycznia w otoczeniu najbliższych. Urodzony w Londynie 3 lipca 1947 r. miał 75 lat i w ostatnich latach walczył z demencją 

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Jak przypomina radiozet.pl, dwa tygodnie wcześniej żegnaliśmy Jeffa Becka, byłego członka grupy The Yardbirds, który zmarł na skutek zapalenia opon mózgowych.

Anthony "Top" Topham - życiorys

Anthony "Top" Topham wraz z kolegami ze szkoły: basistą i gitarzystą Chrisem Dreją, wokalistą Keithem Relfem, basistą Paulem Samwellem-Smithem i perkusistą Jimem McCartym założył zespół The Yardbirds. Grupa muzyczna szybko została zauważona. Określono ją mianem "wylęgarni talentów gitarowych". Jednak rodzice utalentowanego muzyka nie byli zachwyceni, że ich syn gra, zamiast się uczyć. Anthony "Top" Topham opuścił więc formację i poświęcił się studiom artystycznym.

Pracował jako malarz i stylista wnętrz, łącząc to z byciem muzykiem sesyjnym. Współpracował m.in. z Dusterem Bennettem czy Markiem Bolanem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: rozrywka.radiozet.pl

Pozostałe wiadomości