Newsy

Andrzej Nowak nie żyje. Założyciel zespołu TSA miał 62 lata

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Lackowska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Źródło:
tvn24.pl
Wiadomości z show-biznesu
Wiadomości z show-biznesuDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Andrzej Nowak, gitarzysta, producent muzyczny i kompozytor zmarł w wieku 62 lat. O śmierci założyciela zespołu TSA rodzina poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Muzyka w Dzień Dobry TVN wspominała Sandra Hajduk-Popińska.

Zmarł Andrzej Nowak. "Odszedł człowiek wielu pasji"

Na profilu Andrzeja Nowaka na jednym z portali społecznościowych umieszczono nekrolog: "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym odszedł nasz przyjaciel, wielki muzyk, kompozytor i człowiek wielu pasji". Informację o śmierci muzyka przekazali także członkowie zespołu Złe Psy, którego był członkiem.

W świecie kultury są czasami takie postacie, które do tego świata show-biznesu nie przenikają, a mają gigantyczny wpływ na nasze życie. Taką osobą bez wątpienia był Andrzej Nowak. Dla tych, którzy znają się trochę na gitarowym graniu jest postacią legendarną w Polsce. On zresztą miał bardzo charakterystyczny bluesowy styl grania. Bardzo typowy dla niego  

Andrzej Nowak - kim był?

Andrzej Nowak założył zespół TSA w Opolu w 1979 roku. W 1981 roku pojawił się pierwszy singiel grupy. TSA to zespół zaliczany do prekursorów heavy metalu w Polsce. Utwory "51", "Trzy zapałki" czy "Heavy metal świat" to ich najbardziej znane dzieła. Muzyk znany jest nie jednak nie tylko z działalności w zespole TSA. Występował również z Martyną Jakubowicz i Tadeuszem Nalepą. W 1999 roku założył zespół Złe Psy, z którym, podobnie jak z TSA, występował na scenach w 2021 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Lackowska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: nevarpp/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości