33-latka zrezygnowała z leczenia, żeby urodzić syna. Zapłaciła za to najwyższą cenę

Zrezygnowała z leczenia, żeby urodzić dziecko
Źródło: Dzień Dobry TVN
Rak piersi to nie wyrok
Rak piersi to nie wyrok
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Samobadanie piersi może uratować życie
Samobadanie piersi może uratować życie
Życie z rakiem piersi – jak o siebie zadbać?
Życie z rakiem piersi – jak o siebie zadbać?
Kobiety w ciąży, które dowiadują się mają raka, często stoją przed niezwykle trudnym wyborem. Niejednokrotnie muszą podjąć decyzję, czy chcą ratować siebie i walczyć o swoje zdrowie, czy wstrzymać się z leczeniem i urodzić dziecko. 33-letnia Włoszka wybrała to drugie rozwiązanie i przyszło jej za to zapłacić najwyższą cenę.

Odmówiła leczenia, bo chciała donosić ciążę

33-letnia Azzurra Carnelos z Oderzo na północ od Wenecji pewnej nocy miała niezwykły sen. Przyśniła jej się babcia, która zmarła na raka piersi. Seniorka powiedziała kobiecie, żeby zrobiła badania. Młoda Włoszka posłuchała i odwiedziła lekarza. Sen okazał się proroczy. U 33-latki wykryto zmianę w piersi. Na szczęście dzięki chemioterapii udało się doprowadzić chorobę do remisji.

Niedługo po zakończeni leczenia Azzurra dowiedziała się, że jest w ciąży. Jednak szczęście kobiety nie trwało długo. Rutynowe badanie wykazało, że nowotwór wrócił. Mimo że lekarze zalecali, aby jak najszybciej zaczęła przyjmować chemię, kobieta odmówiła. Powiedziała lekarzom, że rozpocznie leczenie po porodzie, gdy już urodzi dziecko.

Kiedy po narodzinach syna 33-latka podjęła leczenie nie było ono już tak skuteczne. Mimo wysiłków lekarzy, kobiety nie udało się uratować. Zmarła w swoim domu w Oderzo w sobotę, 13 kwietnia. - Azzurra była silna, słodka i dobra do końca. Była wspaniałą matką i wspaniałą żoną - powiedzieli w rozmowie z włoskimi mediami bliscy kobiety. - Teraz moim zadaniem jest go wychować i zachować pamięć o jego mamie - dodał mąż 33-latki.

Rak piersi - jakie może dawać objawy?

Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet (choć trzeba pamiętać, że może rozwinąć się również u mężczyzn). O tym, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego mogą świadczyć guzek w piersi lub pod pachą, obrzęk piersi, zmiana na skórze (zaczerwienie, czasem skóra wokół piersi wyglądem przypomina skórkę pomarańczową).

Sygnałami ostrzegawczymi są również zmiana wielkości (jednej lub obu) piersi, wydzielina i zmiana kształtu sutków. Za chorobą nowotworową może przemawiać również ból piersi lub pod pachą, który nie mija.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: KO

Źródło: mirror.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: NataliaDeriabina/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes