Newsy

1500 zł na komputer dla dziecka. Jak uzyskać dotację?

Newsy

Nauka zdalna w szkołach

Nauka zdalna ze względu na pandemię koronawirusa na dobre wpisała się w tryb życia uczniów. Komputer stał się więc niezbędnym narzędziem pracy. Dla wielu rodzin jest to problem, zwłaszcza, gdy dzieci jest kilkoro. Wniosek o wsparcie zakupu komputera można składać do 30 grudnia. Sprawdź, jakie kryteria należy spełnić, by otrzymać pieniądze.

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia przyjmuje wnioski o przyznanie pomocy na dofinansowanie kosztów zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego. Tradycyjny "stojący" komputer, laptop, ultrabook, chromebook czy inne urządzenie tego typu można zakupić wraz z niezbędnym oprogramowaniem (np. pakietem biurowym czy systemem operacyjnym), klawiaturą i ładowarką.

1500 zł na komputer - dla kogo

Wysokość dotacji wynosi maksymalnie 1500 zł. Jak podkreśla Agencja, przeznaczona jest ona na całą rodzinę, a nie na jedno dziecko.

Aby otrzymać pieniądze, trzeba spełnić kilka wytycznych.

  • przynajmniej jedno z rodziców/opiekunów musi prowadzić gospodarstwo rolne,
  • musi mieć ono przypisany numer identyfikacji dotyczący producentów rolnych,
  • w skład gospodarstwa domowego musi wchodzić co najmniej dwoje dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i nadal się uczą,
  • nie otrzymać w ostatnich trzech latach komputera zakupionego ze środków publicznych, organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów czy dofinasowania.

Ważne jest też kryterium dotyczące dochodu. Nie może on przekraczać 1200 zł na osobę miesięcznie.

1500 zł na komputer - jak złożyć wniosek

W ramach programu można kupić nowy komputer dla dziecka lub też finansować wcześniej nabyte urządzenie. Świadczeniami jest bowiem objęty także sprzęt zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego Agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

Aby uzyskać środki należy złożyć wniosek, którego wzór znajduje się na stronach ARMiR. Dotacja wypłacana jest jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania.

Ważny czas „offline”. Jak wyznaczać dziecku godziny przy komputerze? Zobacz wideo:

Zobacz też:

500 plus - będą zmiany. O czym powinni wiedzieć rodzice?

12-latka została matką. Rodzina i nauczyciele nie zauważyli ciąży

Czy czeka nas trzecia fala pandemii? "To zależy od tego, w jakim tempie i z jaką ochotą zechcemy się szczepić"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości