Materiał promocyjny

Jak skutecznie przeciwdziałać rakowi skóry? "Zapominamy o tym, co najważniejsze"

Profilaktyka raka skóry to podstawa. "Dzięki tym badaniom uchronili swoje zdrowie, a nawet życie"
Słońce świeci nad nami – co zrobić, by nam nie zaszkodziło?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Słońce niesie za sobą wiele korzyści - zapewnia nam witaminę D oraz endorfiny szczęścia. W nadmiarze może jednak stanowić dla nas spore niebezpieczeństwo, jakim jest nowotwór skóry. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, którą w ten weekend ułatwia firma Garden Space. Pod jej siedzibą w Oświęcimiu właśnie zaczyna się "Weekend Ochrony Skóry", akcja społeczna, która ma na celu szerzenie wiedzy o profilaktyce raka skóry oraz umożliwienie dostępu do darmowych badań demoskopijnych.  

Profilaktyka to podstawa

Firma Garden Space powstała w 2007 i obecnie jest jednym z liderów na rynku luksusowego wyposażenia ogrodowego. Jedną z głównych celów przedsiębiorstwa jest nie tylko zapewnienie nam wyjątkowych zadaszeń tarasowych, parasoli ogrodowych, grillów i dodatków, ale także szerzenie odpowiedzialnego społecznie marketingu.

Nic więc dziwnego, że firma od 5 lat ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem Sarcoma, któremu przekazuje 2% ze sprzedaży parasoli i zadaszeń na profilaktykę raka skóry i ratowanie pacjentów onkologicznych. - Kupując parasole i zadaszenia w Garden Space państwo przekazujecie swoją cegiełkę na działania statutowe Sarcomy, a oni szerzą profilaktykę odnośnie do czerniaka - powiedziała Katarzyna Kustra, Dyrektor Sprzedaży Garden Space.

Wiceprezes Stowarzyszenia Sarcoma Szymon Bubiłek przyznał, że przez 2,5 roku udało się przebadać ponad 6 tysięcy osób. 10 procent z nich to osoby, które skierowaliśmy do dalszej diagnostyki, do wycięcia. Można powiedzieć, że dzięki tym badaniom uchronili swoje zdrowie, a nawet życie - dodał.

Jednym z efektów ich współpracy jest wyjątkowa akcja społeczna "Weekend Ochrony Skóry". W związku z tym w Oświęcimiu pod siedzibą firmy Garden Space stanęła "Fura zdrowia" - Dzisiaj od godziny 8 do 16, a jutro o 10 do 18 właśnie tutaj można sobie zbadań znamiona - wyjaśnił nasz prezenter pogody Bartek Jędrzejak.

Bartek zauważył, że choć nie minęło wiele czasu, to do badania zdążyła już się utworzyć spora kolejka. Co świadczy tylko o tym, jak bardzo potrzebna jest to akcja. - Czekam na badania. Kiedy przychodzi okres letni, to pamiętamy tylko o zabawie i wypoczynku, a zapominamy o tym, co najważniejsze, czyli o profilaktyce zdrowia i właśnie badaniu skóry - powiedziała jedna z osób, czekająca na badanie.

Doktor Michał Szczerba zaapelował, żeby jak najwięcej osób zdecydowało się na to bezbolesne badanie. - Pamiętajcie, że profilaktyka ratuje życie. To jest bardzo ważne, żeby przynajmniej raz do roku się badać, pooglądać wszystkie znamiona, być może to uratuje życie - powiedział lekarz.

O tym, jak ważna jest ochrona przed słońcem najlepiej wiedzą dzieci, które pod siedzibą firmy Gardem Space postanowiły zasadzić drzewa, które zapewnią nam cień. - Sadzimy dąb i truskawki - zdradziła Matylda.

Rozgrzewka przed "Onkobiegiem"

Już 8 września w Warszawie odbędzie się "Onkobieg". Jak przyznał Bartek Jędrzejak to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla tych, którzy na co dzień biegają, ale także dla tych, którzy są mniej aktywni fizycznie.

- To jest najlepszy czas, żeby zacząć. Jest piękna pogoda, więc możemy spacerować w parku i robić sobie interwały. Jakakolwiek aktywność fizyczna dla zdrowia jest idealnym rozwiązaniem - powiedziała Wiktoria, która już przygotowuje się do biegu.

DD_20240608_Pogoda_REP
Pogoda na dziś
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości