Kremy na dzień i na noc – czy potrzebujemy ich obu?

Autor:
Nastazja
Bloch
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na nocDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Prawidłowa codzienna pielęgnacja skóry to podstawa zdrowej i zadbanej cery. Jak prawidłowo o nią dbać oraz jakich błędów należy unikać, by nie nabawić się problemów skórnych? O tym opowiedziała nam dr n. med. Aleksandra Rymsza, dermatolog.

Kremy na dzień i na noc – czy potrzebujemy ich obu?

Na sklepowych półkach znaleźć możemy mnóstwo kremów. Nawilżające, natłuszczające, wygładzające, ściągające i takie, po których nasza cera będzie promienna i wypoczęta. Co wybrać, aby sobie nie zaszkodzić? Pierwszy podstawowy podział, z jakim się spotykamy to: kremy na noc i na dzień. Czy warto je rozdzielać? Jak się okazuje, tak. Mają one bowiem zupełnie inny skład i cele.

One są dedykowane innym problemom. Noc to jest okres, w którym regeneruje się skóra i organizm. Wtedy stosujemy preparaty, które przyspieszają odnowę skóry i mają działanie łagodzące. W dzień jesteśmy narażeni zaś na niekorzystne czynniki, słońce, wiatr, mróz, dym, zanieczyszczenia powietrza

Kremy BB, CC i DD – czym się różnią?
Kremy BB, CC i DD – czym się różnią? Źródło: Dzień Dobry TVN

Zatem w ciągu dnia należy stosować produkty, które mają nas zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi. Zwykle kremy na dzień zawierają substancje, które wymiatają wolne rodniki uszkadzające strukturę wewnątrz naszej skóry. Warto szukać w składzie: witaminy C, witaminy E czy koenzymu q10. W przypadku kremów na noc dobrze, by miały one w składzie retinol czy wąkrotkę azjatycką, jeśli wolimy pielęgnację naturalną.

 Prawidłowa pielęgnacja – klucz do zdrowej skóry

Nieprawidłowo dobrana pielęgnacja powoduje, że pojawiają się problemy skórne, dlatego warto pamiętać o tym, by stosować produkty właściwe dla naszej cery. Tak naprawdę im mniej tych produktów, tym lepiej. Jak się okazuje, nasza skóra ma świetne możliwości naprawcze, doskonale sama sobie daje radę, tylko należy jej w tym troszkę pomóc i dostarczyć składniki, które ją chronią.   Pierwszą zasadą jest zadbanie o odpowiednie nawilżenie. - Wraz  z wiekiem zmienia się poziom nawilżenia. Woda jest niezbędna skórze, warunkuje prawidłowy przebieg procesów metabolicznych i procesów regeneracyjnych. Z wiekiem ulega wysuszeniu. – powiedziała. Osobom starszym poleca się więc stosowanie preparatów, które odbudowują barierę hydrolipidową skóry.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości