Horoskop

Najjaśniejsza pełnia Księżyca w roku wypada w kwietniu. Astrolog Merkurja o horoskopie dla wszystkich znaków

Horoskop

Kiedy oglądać Superksiężyc? Pełnia w szczytowej fazie znajdzie się we wtorek 27 kwietnia wczesnym rankiem o godzinie 5.33, o tej porze oglądanie Złotego Globu będzie mocno utrudnione. Dlatego lepiej nastawić się na podziwianie tej najjaśniejszej pełni w roku 2021, już wieczorem w niedzielę (25.04.), a na najpiękniejszy spektakl możemy przygotować się w poniedziałkową noc (26.04). Jaki wpływ na nasze samopoczucie będzie miała pełnia i jaki jest horoskop?

Superksiężyc 2021, czyli pełnia Księżyca w kwietniu

Są noce w trakcie których Księżyc wydaje się być na niebie ogromny, a przynajmniej zdecydowanie większy niż zazwyczaj. Wbrew pozorom, nie jest to tylko złudzenie optyczne. Orbita naszego Srebrnego Globu nie jest idealnym okręgiem, w związku z tym mamy do czynienia z sytuacjami, w których Księżyc znajduje się bliżej bądź dalej od swojej macierzystej planety. Pomiędzy najdalszym a najbliższym punktem różnica wynosi ponad 40 tysięcy kilometrów!

Daje to przełożenie na średnicę tarczy Księżyca, która w trakcie najbliższej pełni będzie się wydawać większa prawie o 20 proc. i zdecydowanie jaśniejsze w stosunku do tak zwanych "zwyczajnych" pełni.

– Księżyc porusza się wokół Ziemi nie po idealnym okręgu, lecz po elipsie. W związku z tym czasami jest bliżej, czasami dalej. Takie zjawisko, kiedy jest najbliżej Ziemi, i występuje pełnia Księżyca, nazywa się Superpełnią. Będziemy mieć z nią do czynienia o 5.33 27 kwietnia. Ale zachęcam, by oglądać ten Księżyc z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek, o wtedy on będzie najbardziej spektakularny – zachęca Merkurja.

Czego możemy się spodziewać? – Tego, że energia będzie jeszcze bardziej pobudzona. Będzie to działać na nas tak mocno, że niektórzy mogą lunatykować - mówi ekspertka. Dodaje, że somnambulizm, czyli chodzenie we śnie w czasie Superpełni, zdarza się częściej, jeśli ktoś ma takie skłonności. Według wierzeń ludowych właśnie w tym momencie można było być zagrożonym wilkołactwem, czyli połączeniem człowieka i wilka. I jest w tym ziarenko prawdy, ponieważ Superksiężyc wyciągnie z nas wszystkie ukryte cechy.

Szczególnie mocno Superpełnia będzie działać na osoby spod znaku Raka

Szaleństwo "Różowego Księżyca"

W kulturze Indian Ameryki Północnej kwietniowy Księżyc zwany jest Różową Pełnią, co prowadzi do wielu rozczarowań. Nieświadome sedna sprawy osoby, zwiedzione atrakcyjną nazwą, czekają aż barwa Srebrnego Globu zmieni się w kulminacyjnej fazie na różową. Nic bardziej mylnego. Nie chodzi bowiem o kolor naszego naturalnego satelity, który według obiegowych opinii miałby stać się w trakcie tej pełni jak malinowe lody, ale o kolor różowych kwiatów, które w tym właśnie okresie pokrywają amerykańskie prerie jak żywy dywan. W Europie, według ludowych tradycji, kwietniowa Pełnia Księżyca zwana jest Siewnym Księżycem bądź Księżycem Wzrostu , co świetnie koresponduje z tym, co dzieje się w świecie przyrody.

Superpełnia Księżyca w magnetycznym znaku Skorpiona

Czy mamy się czego obawiać? Lunatykowania, bezsenności a może jeszcze innych objawów?

Skoro w trakcie "zwyczajnych pełni", czyli takich w których Księżyc nie znajduje się szczególnie blisko Ziemi mamy trudności z zasypianiem, a wypadków zdarza się więcej niż zazwyczaj, to może jednak jest się czego bać? Księżyc w położeniu bliższym w stosunku do naszej planety będzie powodował większe niż zwykle przypływy i odpływy . Siła jego grawitacji jest mocniejsza, a w związku z tym nasze reakcje takie jak rozdrażnienie i pobudzenie również będą silniejsze.

Wpływ Księżyca jest bardzo wyczuwalny i rzeczywisty . Nasz naturalny satelita zarządza przypływami i odpływami mórz i oceanów. Oddziałuje na gospodarkę wodną naszych organizmów, dlatego już kilka dni przed pełnią Księżyca mamy wrażenie, że guziki się nie dopinają, albo ktoś podmienił nam buty czy ubranie. Jesteśmy bardziej rozdrażnieni, rośnie nam ciśnienie, statystyki przyjęć pacjentów na SOR-ach, w izbach wytrzeźwień czy policyjnych interwencji szybują w górę . Zakwaszenie organizmu wrasta, tak jak i innych enzymów i hormonów w organizmie, np. bilirubiny, rodzi się również więcej dzieci.

Pełnia Księżyca 2021 w Skorpionie i wierzenia ludowe

Kwietniowa pełnia będzie wyjątkowa, ponieważ odbędzie się w perygeum - czyli punkcie najbliższym Ziemi (dwie wyjątkowe Super Pełnie - 27.04 oraz 26.05 będą odbywać się w odległości TYLKO 363 tys.). Na dodatek układy na niebie będą tylko wzmacniać tę niesamowitą bliskość Srebrnego Globu. Faza Skorpiona pobudzi nasze głęboko ukryte pragnienia, marzenia i namiętności. Niestety uruchomi również lęki, frustracje, agresję i zazdrość.

Pełnia a wierzenia ludowe

Dlaczego lunatykowanie odbywa się zazwyczaj w trakcie Pełni Księżyca? Według ludowych wierzeń w trakcie pełni możemy doświadczyć lunatykowania (luna łac. księżyc), czyli tak naprawdę poddać się wpływom Srebrnego Globu. To w dużej części jest uprawnionym twierdzeniem.

Jeśli ktoś ma skłonności do somnambulizmu - czyli chodzenia we śnie, w trakcie Pełni Księżyca one dodatkowo się wzmacniają, ponieważ ta faza cyklu księżycowego wpływa na wyciąganie na wierzch tego co ukryte, co jest gdzieś pod powierzchnią, w podświadomości.

Księżyc zarządza w astrologii tym, co niewidoczne za dania, tym, co bywa utajone. Zatem, jeśli mamy jakieś choroby, dolegliwości, nerwowe czy psychiczne niedyspozycje, to one w naturalny sposób w trakcie pełni Księżyca dają o sobie znać, a symptomy się wzmacniają. Według słusznych obserwacji naszych przodków, przypadki lunatykowania, nerwic czy też innych nadzwyczajnych stanów świadomości zdarzały się zdecydowanie częściej w trakcie pełni Księżyca.

Wilkołaki a pełnia Księżyca

Według mitów słowiańskich i celtyckich wilkołakiem stawał się człowiek, który mógł zmieniać swoje ciało i przybrać postać wilka, lub postać pomieszaną wilk-człowiek.

Wilkołaki w czasie przemiany wpadały w niekontrolowany szał, stawały się niebezpieczne dla innych ludzi i zwierząt domowych. Atakowały w morderczym amoku wszystko, co stawało im na drodze. Oczywiście działo się to zazwyczaj właśnie w trakcie pełni Księżyca, co jak już pisałam - ma swoje uzasadnienie, ponieważ Księżyc będący w stuprocentowym potencjale, a takim jest pełnia, podświetla wewnętrzne problemy u ludzi, włada podświadomością, rządzącymi nią wzorcami i je uruchamia.

Pełnia Księżyca miała według mitów, podań i legend moc ukazywania rzeczywistej istoty danego osobnika, który starał się ukryć swoją prawdziwą naturę. Wystarczyło uwięzić go i przytrzymać do Pełni – wtedy wszystko stawało się jasne.

Najbliższy Superksiężyc w Skorpionie sięgnie do poukrywanych głęboko emocji i uczuć, uruchomi pokłady charakterystyczne dla fazy Skorpiona, czyli miłość i nienawiść w ekstremalnych postaciach, zazdrość, pasję i namiętność. Zatem możemy coś z tego ludowego wilkołaka w sobie odnaleźć. Będzie to ogromnie silna, magnetyczna energetyczna pełnia, która da poczucie, że jesteśmy zdolni do uczuć i czynów, o które siebie nie podejrzewaliśmy . Być może nawet sceptyczni i zdystansowani racjonaliści poczują, że jednak coś w tym jest.. a ogromny, zaglądający przez okno srebrny dysk, nie pozwala im zaznać spokoju. Będzie ciekawie, a osoby, które zazwyczaj poddają się wpływom Księżyca, teraz będą odczuwać to jeszcze mocniej.

Wpływ pełni Księżyca na samopoczucie

Nadwrażliwcy księżycowi będą mieli trudniejsze dni i noce. Jeśli należycie do łatwo ulegającym księżycowym wpływom osobników, będziecie mieć jeszcze bardziej "pod górkę". Utrudnienia zaczynają się już kilka dni przed pełnią. Jest jednak stary sposób prababć, aby złagodzić przykre doznania.

Szklanka wody umieszczona na parapecie w sypialni, pozwoli wyłapać ten wpływ Srebrnego Globu i postawić symboliczną zaporę, zanim światło Księżyca weźmie się za płyny w naszym organizmie. Ten dość prosty trik potrafi przynieść wyraźną ulgę.

Superksiężyc - wpływ na znaki zodiaku

Najmocniej odczują wpływ nadchodzącej pełni Byki i Skorpiony – ponieważ na tej osi będzie się ona odbywać. To właśnie tym znakom zodiaku Superksiężyc przygotował sporo niespodzianek i prezentów od losu. W szczególności tyczy się to kwietniowych Byków i październikowych Skorpionów.

Jako wyzwanie i rzuconą rękawicę odczują pełnię Lwy i Wodniki, które będą musiały zawalczyć o ważne dla nich kwestie. Trochę nie po nosie układ na niebie będzie dla innych znaków powietrznych czyli dla Bliźniąt i Wag, ponieważ będą pracować pod presją i na granicy wytrzymałości. Ogniste Barany i Strzelce, też nie będą mogły się odnaleźć i przez tydzień zajmą się szukaniem swoich priorytetów. Zadowolone będą wszystkie znaki ziemskie czyli wspomniane już Byki, Panny i Koziorożce, ponieważ wiele spraw domknie się z korzystnym dla Was finałem. Również tym finansowym.

Oczywiście podopieczni Księżyca, czyli Raki również otrzymają zastrzyk dodatkowej, kosmicznej energii. Ważne jednak, aby wiedziały co z nią zrobić. Doskonale poradzą sobie w trakcie pełni ostatni przedstawiciele wodnego trygonu – czyli Ryby, które też nie powinny narzekać na brak pomysłów i optymizmu. Można powiedzieć, że wszyscy przedstawiciele zodiaku poczują się w tych dniach wyjątkowo.

Superksiężyc a wydarzenia na świecie

Mocno aktywny Uran w trakcie wpływu Superksiężyca przygotuje na świecie jakieś niezwykłe wydarzenia. Prężenie muskułów przez Rosję, niepokoje polityczne, ale również możliwe wybuchy wulkanów, większa aktywność sejsmiczna oraz kłopoty z rurociągami i elektrycznością. Wyjątkowo łatwo będzie również o pożary wywołane zwarciem instalacji elektrycznej. Oby nie doszło do jakichś aktów terroryzmu, ponieważ rozgrzane przez Superpełnię układy nerwowe fanatyków dają się teraz łatwo manipulować.

Bądźmy uważni i skupmy się na podziwianiu tego niesamowitego spektaklu!

Do zobaczenia niebawem.

Astrolog Merkurja

Zobacz też:

Co może się zdarzyć, kiedy śpimy? "Zrywy miokloniczne to zjawisko, którego ludzie doświadczają częściej niż raz w życiu"

Laura Breszka z wizytą u wróżki. Jaka przyszłość czeka aktorkę? "Jest jakiś mężczyzna, jeden, drugi"

Piekielna Górka w Otominie. Tu samochód sam się toczy pod górę

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości