Horoskop

Bóle głowy i napady złości. Pełnia Księżyca w Baranie nie będzie dla nas łaskawa

Horoskop

Aktualizacja:
ljubaphoto/Getty Images

Pierwsza jesienna pełnia księżyca w tym roku przyniesie burzliwy i intensywny czas. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN astrolog Merkurja przygotowała wskazówki i ostrzeżenia na ten gorący okres oraz wskazała, dla których znaków najbliższe dni to szansa, a które muszą uważać.

Przełom września i października - napięcia i niepokoje

Koniec września jest w tym roku burzliwy i intensywny.

Na niebie króluje jasno świecący Mars, który znajduje się wyjątkowo blisko Słońca i naszej planety. Bliskość Czerwonej Planety według tradycyjnej astrologii nigdy nie wróżyła spokojnego, sielskiego czasu. Wręcz przeciwnie, wiązała się z aktywnością wojskową i eskalacją konfliktów zbrojnych.

Jakby tego było mało, porywczy Bóg Wojny ustawia się w konfrontacji z Saturnem, który pilnuje starego ładu. Kwadratura tych dwóch ciał niebieskich, spowoduje wzrost napięcia na świecie i polityczne niepokoje.

Oczywiście zgodnie z naturą wpływów Marsa, co i rusz wybuchają pogłoski o rozpoczynającej się wojnie. Rzeczywiście sytuacja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ zbliża się Pełnia Księżyca w znaku zarządzanym przez Czerwoną Planetę, czyli w Baranie.

Pierwsza jesienna pełnia Księżyca

Inauguracyjny, jesienny Księżyc będzie miał miejsce pierwszego października i spowoduje wyjątkowo silne bóle głowy, zatok, pogłębi problemy laryngologiczne, zaogni kłopoty z wysokim ciśnieniem.

Pełnia Księżyca odbędzie się w znaku Barana i sama w sobie byłaby dość przyjemna i pobudzająca, jednak w tym roku towarzyszą jej inne, niekorzystne układy na niebie.

Możemy spodziewać się nagłych, niekontrolowanych wybuchów złości, napadów gniewu, reagowania agresją w sposób nieprzystający do sytuacji.

Październikowa Pełnia Księżyca bywa nazywana Księżycem Myśliwych bądź Księżycem Więdnących Traw.

Jak można się domyślać, ludowa tradycja nazwała październikową pełnię Księżycem Myśliwych, bynajmniej nie ze względu na jej łagodny charakter. W tym okresie rozpoczynał się sezon na polowania, które miały za zadanie zapełnić spiżarnie naszych przodków zapasami mięsa na nadchodzącą zimę, zatem nazwa oddaje w zupełności gwałtowny i agresywny wpływ tego Księżyca.

Dodam tylko, że październik w tym roku uraczy nas aż dwiema pełniami Srebrnego Globu!

Pierwsza odbędzie się już na początku miesiąca, druga, Dyniowa Pełnia w znaku Byka uściśli się 31. dnia października i będzie zdecydowanie bardziej przyjemna.

Wskazówki i ostrzeżenia od astrologa

Warto w ostatnich dniach września i pierwszych dniach października zadbać o bezpieczeństwo zatok i uszu. Nie wystawiać się na zimne podmuchy powietrza, nie lekceważyć bólu szyi. Kłopoty mogą sprawić również zęby, w szczególności te, już kiedyś poddawane leczeniu.

Nie wdawajmy się w bezproduktywne konflikty, nie włączajmy się w cudze kłótnie.

Mars, który w trakcie Pełni Księżyca będzie znajdował się w ruchu wstecznym, nie jest tak silny jak może się wydawać i zwycięstwa w sporach odniosą te osoby, które są na prestiżowych stanowiskach, mają dłuższy staż lub wyższą rangę.

Pozytywny efekt przyniesie za to asertywne zaznaczenie swojego terenu i stanowiska, bez zbędnej agresji.

Znaki zodiaku, które mają szansę

Ognista Pełnia w znaku Barana doda energii przedstawicielom tego gorącego żywiołu, czyli Lwom, Strzelcom i oczywiście Baranom. Wam zachce się zmieniać i porządkować swoje życie już teraz, w trybie natychmiastowym. Bliźnięta, Wagi i Wodniki otrzymają możliwość ciekawej współpracy lub propozycję podróży.

Znaki, które muszą się pilnować

Gwałtowna i nerwowa natura najbliższego Księżyca wybije z rytmu Raki, które powinny się wyciszyć i nie szukać okazji do konfliktów. Ryby i Skorpiony również będą mocno rozdrażnione i podatne na prowokacje. Znaki ziemskie, takie jak Byki i Panny przejdą przez Pełnię obronną ręką. Jednak Koziorożce z uwagi na kwadraturę Marsa i Saturna mogą wdać się w ostry spór o stanowisko czy rację.

Przekucia nerwów i rozdrażnienia na pozytywne efekty życzy na Pełnię w Baranie

Astrolog Merkurja

Horoskop na jesień. Komu najbardziej sprzyjają gwiazdy? Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości