Nadciąga Dyniowa pełnia i zaćmienie Księżyca. Jak się przygotować?

dyniowa pełnia księżyca
dyniowa pełnia księżyca
Źródło: gettyimages/Mimi Ditchie Photography

Przed nami Dyniowa pełnia Księżyca i najdłuższe w tym wieku zaćmienie. Uściśli się w piątek rano o godzinie 9:58 i będzie działać na nas mocno z kilku względów. Jakich? Sprawdź, co mówi astrolog Merkurja.

Dyniowa pełnia Księżyca - kiedy się pojawi?

Po pierwsze najbliższa ekspozycja pełnej tarczy Srebrnego Globu wiąże się z zaćmieniem, które co prawda w Polsce prawie niewidoczne (najwięcej szans na zobaczenie cienia na tarczy naszego naturalnego satelity mają mieszkańcy środkowej i zachodniej Polski i to tuż przed zachodem Księżyca, czyli między godziną 6.30 a 7.00 rano), niemniej jednak zaćmienie będzie działać na nasze biopole bardzo intensywnie.

Po drugie zaćmienia w astrologii są związane z szeroko rozumianym cieniem, czyli tym, co ukryte przed naszą świadomością, tym co czai się w mrokach przeszłości lub tym, z czego niekoniecznie sami chcemy zdawać sobie sprawę. Ich wystąpienie tradycyjnie było przypisane przepowiadaniu wielkich zmian, rozruchów, przewrotów bądź klęsk żywiołowych. Jednak tym razem zaćmienie w dużej mierze może zwiastować zbliżający się kres pandemii.

Długie zaćmienie Księżyca

Dużego znaczenia temu zaćmieniu w znaku Byka dodaje wyjątkowy czas jego trwania. Będzie to zdecydowanie najdłuższe dotychczasowe zaćmienie w XXI wieku. Mało tego! Najdłuższe od połowy tysiąclecia, ponieważ potrwa aż trzy i pół godziny. Ostatnie tak długie zaćmienie Księżyca wystąpiło w XV wieku i zwiastowało czas ogromnych zmian związanych z wielkimi odkryciami geograficznymi i poszerzeniem się horyzontów dla całej ludzkości. Kolejne zaćmienie Księżyca również w znaku Byka, będzie się odbywać 16.06.2022 r.

Tymczasem możemy odczuwać narastające bóle karku i pleców oraz zawroty głowy. Większa część zodiaku będzie podrażniona i znerwicowana. Ogarną nas lęki o byt i sprawy materialne. Pojawią się wątpliwości dotyczące pieniędzy oraz zachowania płynności w płatnościach. Oczywiście osoby wykazujące się selenopatią (mój termin określający zbytnią wrażliwość na wpływy Księżyca) już od kilku nocy mogą uskarżać się na bezsenność i zwiększone ciśnienie krwi.

Dyniowa pełnia Księżyca

Na szczęście zbliżająca się Pełnia w znaku Byka ma również swoje dobre strony. W tym roku Dyniowy Księżyc wypada dość późno, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać optymistyczną i energetyzującą moc dyni, aby poprawić sobie humor, finanse i … zdrowie!

Pełnia Księżyca w znaku Byka sprzyja zaklinaniu szczęścia do pieniędzy i fortuny oraz zadbaniu o potrzeby ciała fizycznego. Masaże, zabiegi rehabilitacyjne, seanse jogi bardzo wskazane. Jednak najbardziej korzystne i smaczne będzie dogadzanie sobie pod kątem kulinarnym. Do tego czasu powinniśmy już udekorować dom dyniami, pomarańczowymi i złotymi świecami oraz lampionami.

Dynie w domu

Dwie dynie ułożone w sypialni, na parapecie, szafce nocnej czy ostatecznie na łóżku wpłyną na ożywienie atmosfery w partnerstwie i podniosą temperaturę związku.

Dynia ustawiona na kuchennym stole pomoże we wprowadzeniu radości, optymizmu i zadowolenia w życiu codziennym dla wszystkich domowników.

Zielona dynia na biurku przysporzy szybkich sukcesów finansowych płynących z pracy.

Dwie dynie ustawione po lewej i prawej stronie wejścia będą jak zaproszenie wysłane do Fortuny, aby odwiedziła nasz dom.

Dyniowa pełnia księżyca
Dyniowa pełnia księżyca

Nadchodząca pełnia pomoże Bykom, Pannom i Koziorożcom

Najbliższy Księżyc pomoże w zrealizowaniu planów materialnych, ułożeniu sobie działania pod kątem zarobkowym czy finansowym, da odwagę do inwestycji w nieruchomości, zakup działki bądź mieszkania. Najkorzystniej podziała na znaki ziemskie czyli Byki, Panny i Koziorożce, ale wszystkie znaki zodiaku mogą uszczknąć coś z obfitości dla siebie, a najlepiej pokusić się o wspólne gotowanie. Na pewno warto zaprosić Fortunę do domu i chociażby postawić na stole okazałą, pełną pomarańczowego światła dynię.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie