Gwiazdy

Anna Dereszowska i jej wielkanocny koszyczek. „W środku najważniejsze rzeczy, czyli symbole”

Gwiazdy

Podczas tegorocznych świąt zabraknie tradycyjnego święcenia pokarmów w kościołach. Nie oznacza to, że nie możemy przygotować w domu symbolicznej święconki. Zrobi to m.in. Anna Dereszowska, która zadba o każdy drobny szczegół. Co przygotuje? A kreatywne pomysły na dekoracje do święconki pokazała w Dzień Dobry TVN animatorka Magdalena Siecińska.

Pełen symboli koszyczek Anny Dereszowskiej

Choć ta Wielkanoc będzie inna niż zawsze, psycholodzy zalecają, by nadal nie zagubić jej świątecznej aury. Choć nie zaniesiemy święconki do kościoła, nadal warto ją przygotować. Duchowni podkreślają, że nawet sami w domu możemy pobłogosławić pokarmy. Koszyczek z nimi przygotuje np. Anna Dereszowska, która postanowiła zadbać o każdy drobny szczegół.

Mam bazie, które rosną u nas przed domem i tymi baziami pewnie koszyczek przyozdobimy

- rozpoczęła aktorka, w której święconce pojawią się też zrobione z dziećmi pisanki.

W środku to najważniejsze rzeczy, czyli przeróżne symbole. (…) Jajeczka to jest symbol odradzającego się życia. Ten baranek (…) to jest symbol zwycięstwa życia nad śmiercią

- wyliczyła.

W jej święconce nie zabraknie też świeżo pieczonego chleba, wędliny, pieczonej babki, chrzanu czy soli. Tegoroczną nowością będą ciasteczka upieczone przez siostrę partnera Anny Dereszowskiej.

Święta na odległość

Anna Dereszowska zdradziła, że dzieci pomagają jej w tegorocznych przygotowaniach do świąt. Tym razem aktorka spędzi Wielkanoc jedynie w gronie domowników i nie spotka się bezpośrednio ani ze swoim ojcem, ani z rodzicami swojego partnera. Będą się jednak na pewno kontaktowali przez komunikatory internetowe.

Rozłożymy sobie telefon, komputer i tak będziemy siedzieć przy stole

- wyjaśniła Kindze Burzyńskiej.

Ozdabiania koszyczka z dziećmi

Jeśli tak jak Anna Dereszowska planujesz przygotować świąteczny koszyczek, możesz go ozdobić w domu razem z dziećmi. Kreatywne pomysły na dekoracje do święconki pokazała w studiu Dzień Dobry TVN animatorka Magdalena Siecińska. Udowodniła, że nawet z niepozornych rzeczy codziennego żytku, można wykonać wspaniałe ozdoby. Sam koszyczek da się stworzyć np. z papierowego talerza. Jak zrobić zajączka z kubeczków i bazie z wykałaczek i krepiny?

Dowiesz się tego, oglądając poniższy materiał.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości