Aranżacje wnętrz

Nowoczesne ozdoby i stroiki wielkanocne. Łatwe sposoby na stworzenie w domu świątecznych dekoracji

Aranżacje wnętrz

Nowoczesne ozdoby i stroiki wielkanocne. Łatwe sposoby na stworzenie w domu świątecznych dekoracji

Tegoroczne święte będą znacząco różnić się od poprzednich. Wiele osób spędzi je z dala od bliskich. Nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować ze świątecznej atmosfery. Zobacz, jak wykonać nowoczesne stroiki i ozdoby, które wprowadzą do twojego domu wielkanocny klimat.

Stroiki wielkanocne

Większość z nas przebywa obecnie w domu. Z tego powodu nasze możliwości zakupu wielkanocnych dekoracji są ograniczone. Warto więc sięgnąć po materiały, które mamy dostępne w domach, czy ogrodach. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć piękne ozdoby, które pozwolą nam poczuć klimat świąt w tym trudnym czasie i na chwilę oderwać się od codzienności.

Jest to wyjątkowy czas, gdzie nasza kreatywność jest szczególnie pobudzona. Siedzimy w domach, nie możemy wychodzić, nie możemy robić zakupów, więc to jest dobra okazja, żeby sprawdzić, co my tam mamy 

– stwierdziła Elżbieta Lepianka, dekoratorka wnętrz.

Istnieje bardzo wiele łatwych do wykonania ozdób, które efektownie udekorują nasz dom. Jedną z nich jest zasadzenie wiosennych ziół czy kwiatów w filiżance. Tego typu aranżacja jest ozdobą samą w sobie, ale można dołączyć do niej także inne elementy.

Taką filiżankę można po prostu postawić gdzieś jako element dekoracyjny, w komplecie np. z jajkami albo zaaranżować kompozycję 

– zauważyła specjalistka.

Filiżankę umieszczamy np. w szklanym pojemniku z podstawką lub dekoracyjnym słoiku. To samo naczynie można wykorzystać również w zupełnie inny sposób, tzn. wypełnić je ozdobnymi jajkami, kwiatami lub piórkami.

Ozdoby świąteczne

Jeśli w natłoku obowiązków zapomnieliście zasadzić w tym roku rzeżuchę, możecie kupić ją w sklepie i wsadzić do ozdobnej ceramicznej lub betonowej doniczki. Będzie się w niej prezentować o wiele efektowniej.

Świetnie sprawdzą się również wszelkiego typu ozdoby z origami. Nie tylko są tanie i łatwe w wykonaniu, lecz także cieszą oko i w ich stworzeniu mogą pomóc nasze dzieci.

Ciekawą dekoracją są tzw. drzewka wielkanocne. Do ich zrobienia potrzebny nam jest tylko wazon i świeże gałązki, na które następnie zawiesimy wstążki lub bombki w kształcie jajek czy zajączków wielkanocnych.

Dekoracja stołu

W tym roku zamiast na rozbudowane ozdoby wystarczy postawić na kolorową zastawę.

Jeżeli mamy w domu kolorową zastawę, to okazuje się, że nie potrzebujemy ekstra dekoracji, które teraz rzeczywiście trudno zdobyć, bo zastawa sama w sobie jest już takim maksymalnym dodatkiem 

– powiedziała dekoratorka.

Eklektyzm, zdekompletowana zastawa i miszmasz tego, co już mamy w domu, w zupełności wystarczą, by wprowadzić do naszego domu odświętny nastrój.

W tym sezonie modne jest to, co mamy w domu 

– podkreśliła Lepianka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
10.04.2020
Basieńka
Nie wychodzę z domu to i nie miałam możliwości kupienia rzeczy na stworzenie ozdób wielkanocnych, dlatego zdecydowałam się zamówić stroik z poczty kwiatowej. W tym roku sytuacja mnie zmusiła i poszłam na łatwiznę.