Gwiazdy

Tom Odell powraca na scenę. "To wspaniałe uczucie być znowu z zespołem w trasie"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Bianka Zalewska
Inspiracje Toma Odella
Dzień Dobry TVNInspiracje Toma Odella

Tom Odell wraca do gry po pandemicznych czasach. Jak znosił czas lockdownu? Co zmieniło się w jego życiu i jak dziś podchodzi do swojej twórczości? O tym z artystą w Dzień Dobry TVN rozmawiała Gabi Drzewiecka.

Tom Odell o swojej twórczości

Pandemia zatrzymała całą branżę muzyczną. Jednak to, za czym najbardziej tęsknili artyści to scena i kontakt z żywą publicznością. Po ciężkich czas nareszcie nadeszła chwila wytchnienia. Z nową energią i entuzjazmem na koncerty wracają zarówno muzycy, jak i publiczność.

- Dwa dni temu zaczęliśmy naszą trasę w Holandii. To wspaniałe uczucie być znowu z zespołem w trasie. Myślę, że Covid sprawił, że bardziej doceniamy, to, co robimy - stwierdził Tom Odell.

Artysta zdradził także, że sposobem, jaki praktykuje, by się wyciszyć i zrelaksować, jest medytacja. - Od lat już medytuję, staram się robić to dwa razy dziennie po 20 min i na 20 min przed wyjściem na scenę. To niesamowite uczucie, jakbym był w dwóch różnych światach. Jeden zupełnie wyciszony i pełen spokoju w garderobie, drugi na scenie, totalny chaos – powiedział wokalista.

Tom Odell przyjął rady od Eltona Johna

Tom zdradził swój mały sekret. Podczas rozmowy z Gabi Drzewicką przyznał, że od kilku lat szczególną uwagę przywiązuje do ubioru. Dlaczego?

- Przygotowuję swój ubiór, w którym mam wystąpić, od 2015 roku, gdy Elton John powiedział mi, że wyglądam jak bałagan na scenie. Powiedział, że to jest show-biznes i muszę się porządnie ubrać, gdy wychodzę na scenę. Wtedy przestałem nosić szorty, a zacząłem nosić garnitur. Trzeba słuchać tych rad. Muszę się ich trzymać – przyznał.

Tom Odell na zagrał na dworcu w Bukareszcie

Artysta w marcu 2022 roku wykonał jeden ze swoich największych przebojów "Another Love" na dworcu w Bukareszcie. Wideo trafiło do sieci i stało się hitem. Co czuł, śpiewając razem z działaczami z Ukrainy?

- Byłem bardzo poruszony i smutny z powodu tragedii, jaka doświadczyła Ukrainę. Spędziliśmy wiele czasu w Kijowie, przed wybuchem wojny, gdy ktoś mnie pytał, gdzie jest moje ulubione miejsce na ziemi, często mówiłem o Kijowie. Nie mogę się doczekać, aż tam wrócimy i będziemy mogli zagrać koncert - podkreślił.

Wokalista odniósł się także do swojej piosenki "Noise", która znalazła się na albumie "Monsters". W jednej ze zwrotek wyśpiewał "opowiadam swoje sekrety, by utrzymać pracę". To jeden z mocniejszych i szczerych przekazów, jakie wybrzmiały do tej pory z ust muzyków.

- Piosenka jest idealnym odzwierciedleniem tego, w jakim miejscu się wtedy znajdowałem. Z moją muzyką bywa dziwnie i mam wrażenie, że nie pamiętam, jak się pisze piosenki, a innym razem przychodzą nie wiadomo skąd – wyjaśniał. Jak podchodzi do swoich dawnych utworów? - Można nabrać dystansu do muzyki, którą się tworzy. To jest dziwne, ale czuję się obco wobec muzyki, którą tworzyłem w przeszłości – podsumował Odell.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Bianka Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości