Gwiazdy

Tom Hanks zlicytował Malucha za rekordową sumę. Kwota wesprze rodziny weteranów wojennych

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Źródło:
Moto.pl, TVN24, Auto Świat
kadr z filmu "Larry Crowne"

Tom Hanks uwielbia Maluchy, o czym kilka lat temu usłyszała cała Polska. Hollywoodzki aktor otrzymał w prezencie spersonalizowanego Fiata 126p, co bardzo go ucieszyło. Teraz gwiazdor postanowił się rozstać ze swoim autem w szczytnym celu. Kwota z licytacji samochodu trafi do fundacji Elizabeth Dole.

Maluch dla Toma Hanksa

Cała akcja miała swój początek w 2017 roku. Wówczas podczas prac nad filmem "Inferno" w Budapeszcie Tom Hanks zrobił sobie zdjęcie ze znajdującym się tam Fiatem 126p. Fotografia obiegła świat i wywołała uśmiech na ustach Polaków. Zareagowali na to mieszkańcy Bielska-Białej, którzy postanowili wręczyć gwiazdorowi spersonalizowanego Malucha.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Dzięki sponsorom przygotowano dla aktora wyjątkowy egzemplarz. Auto z 1974 roku w trakcie trwającej wiele miesięcy renowacji zostało wyposażone m.in. w aluminiową tabliczkę z cytatem z filmu "Forest Gump", skórzane teczki w klimacie lat 70. z tyłu foteli, a także w przyciski przypominające klawisze maszyny do pisania, które znalazły się na desce rozdzielczej i drzwiach. Finalnie Tom Hanks otrzymał białego Malucha z siedzeniami w kolorze limonkowym 30 listopada 2017 roku jako prezent od mieszkańców polskiego miasta z okazji 61. urodzin aktora. Przekazanie kluczyków odbyło się w domu Konsula Generalnego RP w Los Angeles

Tom Hanks
Tom Hanks w swoim Maluchu Źródło: cover video/x-news

- Uwielbiam go, jest kompaktowy i jestem pewien, że każdy egzemplarz ma ogromną historię za sobą - mówił Tom Hanks podczas odbioru samochodu.

Tom Hanks wystawił Fiata 126p na licytację

Hollywoodzki aktor deklarował, że będzie podróżował Maluchem po Los Angeles. Wiadomo jednak, że przejechał nim ok. 500 km. Ta informacja ujrzała światło dzienne, ponieważ dwukrotny laureat Oscara wystawił Fiata 126p na sprzedaż za pośrednictwem amerykańskiego serwisu aukcyjnego Bring A Trailer. 

W ten sposób znany z wielkiego serca artysta postanowił wesprzeć fundację Elizabeth Dole, która od 2012 roku pomaga amerykańskim weteranom wojennym i ich rodzinom. Cała kwota uzyskana ze sprzedaży trafi na konto kampanii Hidden Heroes, której Tom Hanks jest patronem. Hidden Heroes (czyli "ukryci bohaterowie") to przede wszystkim matki, żony, rodzice i rodzeństwo, opiekujący się tymi, którzy z pełnym poświęceniem służyli Stanom Zjednoczonym.

Licytacja dobiegła końca wieczorem 8 marca 2022 roku. Zainteresowanie wyprodukowanym w Polsce Fiatem było tak duże, że sprzedaż zakończyła się kwotą 83 500 dolarów, co w przeliczeniu daje blisko 370 tys. złotych. Z filmu umieszczonego w mediach wynika, że nowy właściciel będzie się cieszył nie tylko Maluchem, ale także autografem, który Tom Hanks zostawił na tapicerce drzwi od strony kierowcy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło: Moto.pl, TVN24, Auto Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN/Monolith

Pozostałe wiadomości