To jedyny taki skrzypek w Polsce. Jego muzyka przyciąga miliony słuchaczy. "Zażarło od razu"

To jedyny taki skrzypek w Polsce. Jego muzyka przyciąga miliony słuchaczy
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jedyny taki skrzypek w Polsce
Jedyny taki skrzypek w Polsce
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Marcin Roszkowski, muzyk o dwóch twarzach. Spełnia się zarówno Filharmonii Białostockiej, jak i na scenie rozrywkowej. Wszystko zaczęło się od szkoły muzycznej i próbie dostania się do klasy fortepianu. Obecnie artysta jest jednym z najpopularniejszych skrzypków w Polsce.

Marcin Roszkowski – muzyk wszechstronny

Marcin z muzyką zaczął obcować już od najmłodszych lat. W wieku pięciu lat był w stanie zagrać ze słuchu podstawowe melodie na pianinie. W drugiej klasie podstawówki zdecydował się wystartować w przesłuchaniach do szkoły muzycznej. Po ocenie predyspozycji nauczyciele zaproponowali chłopcu, by przystąpił do nauki gry na skrzypcach.

- Jak już dostałem te skrzypce, to praktycznie pierwszą noc spałem z nimi. Była miłość od pierwszego wejrzenia. Zażarło od razu – wspominał.

Artysta prawdopodobnie zostałby klasycznym muzykiem, gdyby nie kolejny przypadek. Pewnego dnia zobaczył u taty sprzęt, który pozwalał na zmianę dźwięku instrumentu. Po przetestowaniu odkrył nowe możliwości. Wraz z przyjacielem Franciszkiem postanowił wejść we współpracę.

- Marcin wiedział, że ja jestem DJ-em, ja wiedziałem, że on robi jakieś tam rzeczy. No i od słowa do słowa zgadaliśmy się, że może warto w jakiś sposób to złożyć do kupy – powiedział Franciszek Słomka, kontrabasista.

Panowie zagrali w klubie jazzowym i tak się zaczęło.

Polski skrzypek i jego spektakularny sukces

Dziś innowacyjna muzyka Marcina Roszkowskiego jest drugą najczęściej odtwarzaną muzyką polskiego artysty w serwisach streamingowych. Ma miliony odsłon, a sam Marcin swoją wersję muzyki poważnej prezentuje nie tylko w klubach.

- Pani dyrektor zaprosiła mnie, żebym zrobił koncert w ramach takiego cyklu, że nasi artyści, opery i filharmonii robią swoje projekty. Powiedziałem, że ja bardzo chętnie bym zrobił taki swój projekt, ale to musi być projekt, duży i konkretny, czyli ma być duża orkiestra, ma być głośno. Zgodziła się – przyznał.

Marcin wprost mówi, że doszedł tu, gdzie doszedł nie tylko dlatego, że ma talent. Jego największą fanką, ale i krytyczką jest Katarzyna, jego narzeczona.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?