Sara Dragan - polska skrzypaczka, która podbija świat. "To naprawdę ciężka branża"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Fenomenalna polska skrzypaczka podbija świat
Fenomenalna polska skrzypaczka podbija świat
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Sara Dragan jest niezwykle utalentowaną, młodą skrzypaczka, która ma już na swoim koncie występy na największych scenach, zagrała setki koncertów i zdobyła wiele nagród. O miłości do muzyki i drodze do sukcesu opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Sara Dragan - fenomenalna skrzypaczka

Sara Dragan ostatni raz odwiedziła studio Dzień Dobry TVN 8 lat temu. Miała wtedy 15 lat i była pierwszą Polką, która wygrała w prestiżowym, międzynarodowym konkursie New York International Artists Association w Stanach Zjednoczonych. W nagrodę miała możliwość, by spełnić swoje największe marzenie i wystąpiła w Carnegie Hall. Drzwi do występów na największych scenach całego świata stoją przed nią otworem.

- Pochodzę z rodziny muzycznej. Zarówno mama, tata, jak i siostra to skrzypkowie, więc ja od dziecka miałam bardzo jasno wyznaczone cele. Wiedziałam, czego chcę. Wiedziałam, jaką drogę wybrałam. Idę w tę stronę wbrew wszystkiemu, bo jest to naprawdę ciężka branża, ciężki zawód - powiedziała Sara Dragan. - Przez te 8 lat nabrałam bardzo dużo doświadczenia. Zagrałam koncerty na prawie wszystkich kontynentach. Poznałam wspaniałych ludzi i cały czas staram się rozwijać. Nauczyłam się jeszcze dwóch języków dodatkowych, hiszpańskiego i rosyjskiego - dodała skrzypaczka.

Sara Dragan robi wielką karierę

Doskonalenie swoich umiejętności, wielogodzinne ćwiczenia gdy na skrzypcach, ale przede wszystkim zamiłowanie do tego, co się robi, to elementy, które złożyły się na sukces Sary.

- To jest muzyka, to jest sztuka. Trzeba to kochać, żeby robić to dobrze. Tym sposobem nie czuję, żebym pracowała - podkreśliła Dragan.

Skrzypaczka jest w pełni skupiona na swoim rozwoju, dlatego życie towarzyskie jest obecnie na drugim planie. - Nie mam czasu z wyboru na takie historie. To jest moment w życiu, w którym skupiam się naprawdę w 100 proc. na karierze i chcę wycisnąć z tego tyle, ile mogę - przyznała artystka.

Występ Sary Dragan na scenie Dzień Dobry TVN można zobaczyć w materiale wideo.

Sara Dragan w utworze „Fantazja Carmen”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości