Gwiazdy

Fenomen The Dead Daisies. "Kiedy jesteś muzykiem, słowo emerytura po prostu nie istnieje"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Legendarny Glenn Hughes dołączył do The Dead Daisies
Dzień Dobry TVNLegendarny Glenn Hughes dołączył do The Dead Daisies

The Dead Daisies to nie tylko renoma najlepszych muzyków, to także zmienny skład formacji. Na przestrzeni kilku lat w zespole grało prawie dwudziestu najwybitniejszych artystów z branży muzycznej. W wywiadzie Sandry Hajduk-Popińskiej wokalista bandu Glenn Hughes i gitarzysta Dough Aldrich opowiedzieli o prawdziwej miłości do rocka.

The Dead Daises - super grupa

The Dead Daises to super grupa założona przez Davida Lowy’ego, australijskiego biznesmena, który zapragnął stworzyć zespół złożony z najlepszych muzyków na świecie. Co jakiś czas zmienia swój skład, a współtworzyli ją już między innymi członkowie INXS, Gun's & Roses, The Rolling Stones czy The Cult. Aktualnym frontmanem jest Glenn Hughes, znany z tak ikonicznych dla rocka zespołów jak Deep Purple czy Black Sabbath.

Glenn Hughes - wokalista The Dead Daises

Muzyk żyje na scenie, jego przywilejem staje się praca, która jest największą pasją. The Dead Daises ma w swoim składzie najlepszych artystów. Czy myślą o emeryturze?

- Mam wielu znajomych w moim wieku i starszych, którzy używają słowa emerytura. Ja uważam, że kiedy jesteś muzykiem, słowo emerytura po prostu nie istnieje. Nie da się przejść na emeryturę, gdy kocha się to co się robi, zwłaszcza w świecie artystów - mówi Glenn Hughes, ikona rocka. Jaka jest jego definicja tej pozycji w świecie muzyki?

- Bycie świadomym powodu, dla którego to robisz. Ja robię to całe życie, nie myślę o sobie w kategoriach gwiazdy rocka, raczej muzyka, który ma przywilej by z tego żyć. Będę to robił do końca mojego życia, bo kocham tworzyć - wyjaśnił artysta.

O tym, co dał muzykom rock, a także o mało znanych faktach i zupełnie nieznanej pasji Glenna dowiecie się więcej oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości