Gwiazdy

Ich muzyka to część historii rocka. Zespół Toto niebawem wystąpi w Polsce

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Katarzyna Chętnik
Toto – ich muzyka to część historii rocka
Toto – ich muzyka to część historii rockaDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Toto to legendarny zespół rockowy. Powstał w 1977 roku w Kalifornii, a swoje największe sukcesy odnosił w latach 80. Jego członkowie zasłynęli takimi hitami, jak "Hold the line", "Rosanna" czy "Africa". Grupa przetrwał wiele zmian, a już w lipcu pojawi się w Polsce.

Toto wystąpi w Polsce

Gabi Drzewiecka rozmawiała z Josephem Williamsem o najbliższych planach zespołu Toto. Już wkrótce, bo w lipcu tego roku, grupa pojawi się także w Polsce. Jak powiedział muzyk, "jedno z moich ulubionych wspomnień związanych z Polską znalazło się na płycie z okazji naszego 35-lecia".

Williams podkreślił również, że w latach 80. miał naturalny talent wokalny, ale zabrakło mu treningu i warsztatu. Kiedy po przerwie w 2010 roku wrócił do zespołu Toto, postanowił iść na lekcje śpiewu. Chciał dowiedzieć się, co zrobić, żeby nie męczyć się tak szybko w trakcie koncertów.

- Nie miałem warsztatu, więc zupełnie nie potrafiłem utrzymać swojego głosu. Bobby [Kimbal - przyp. red.] miał podobnie. Nigdy nie pobierał prawdziwych lekcji śpiewu. Niosła go niesamowita energia. To było genialne. Ale miał tak, jak ja, że głos się męczył szybko - tłumaczył Joseph Williams w Dzień Dobry TVN.

O czym jest piosenka "Rosanna"?

Jednym z najbardziej popularnych utworów zespołu Toto jest "Rosanna". Wiele osób twierdzi, że jego bohaterką jest amerykańska aktorka, reżyserka i producentka filmowa, Rosanna Arquette. W naszym programie Joseph Williams zdradził, czy te podejrzenia są słuszne.

- Jeśli chodzi o "Rosanne", to tak, inspiracją do tej piosenki była Rosanna Arquette. Rosanna była w związku ze Stevem Porcaro. Wszyscy się w niej kochali. Była słodka, była zawsze w pobliżu, więc David postanowił napisać piosenkę dla niej - tłumaczył muzyk.

Joseph Williams - podobnie, jak jego ojciec - w poprzednich latach tworzył muzykę do filmów, produkcji animowanych, a także telewizji. Jak obecnie wygląda jego życie zawodowe?

- Od kiedy wróciłem do zespołu w 2010 roku, koncertujemy. Nagraliśmy nowy album z Toto i nagrałem solowy album. Działamy - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości