zespół rockowy

  "Piosenki są zbuntowane".

  Gitarzysta legendarnego zespołu rockowego miał 80 lat.

  Toto to legendarny zespół rockowy. Powstał w 1977 roku w Kalifornii, a swoje największe sukcesy odnosił w latach 80. Jego członkowie zasłynęli takimi hitami, jak "Hold the line", "Rosanna" czy "Africa". Grupa przetrwał wiele zmian, a już w lipcu pojawi się w Polsce.

  Scorpionsi zagrali pierwszy koncert po pandemicznej przerwie. Rockowy zespół podczas występu w Los Angeles wyraził swoją solidarność z Ukrainą. Wykonali "Wind Of Change" ze zmienionym tekstem, a gitara Matthiasa Jabsa została przemalowana w niebiesko-żółte barwy.

  "Tragiczna i przedwczesna strata".

  Brytyjski zespół rockowy Marillion powstał w 1979 roku. Uznawany jest za jedną z najważniejszych grup neo-progresywnych. Jej wokalista Steve Hogarth w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską opowiedział m.in. o nowym albumie i najciekawszych wspomnieniach związanych z Polską.

  Legendarna formacja Deep Purple

  Nowa płyta będzie poświęcona osobom LGBT.

  Zespół Jary Oddział Zamknięty to grupa pięciu muzyków, którzy od lat z pasją tworzą muzykę w rockowym klimacie. Kultowe utwory formacji przypały do gustu kilku pokoleniom oddanych fanów i wszystko wskazuje na to, że praca nad nową płytą przyniesie artystom jeszcze większą popularność. Na czym polega ich fenomen?

  Magda Dziun od kilku lat robi karierę za oceanem i właśnie tam spotkała miłość swojego życia. Tylko nam zdradziła, jak wygląda związek kochającej muzykę modelki i światowej gwiazdy rocka.

  Zespół Perfect w poniedziałek, 24 maja, wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował fanów o zakończeniu działalności. Wiadomość fanom przekazali za pośrednictwem Facebooka. Zdradzili też, z jakiego powodu podjęli taką decyzję.

  Laszlo Benkoe - założyciel grupy Omega, najpopularniejszego węgierskiego zespołu rockowego wszechczasów - zmarł w środę nad ranem. Największym przebojem Omegi była piosenka „Dziewczyna o perłowych włosach”. Artysta zmagał się z rakiem.

  Mimo że zespół U2 gra już od kilkudziesięciu lat, jego popularność wcale nie maleje. Grupa sprzedała ponad 150 milionów płyt na całym świecie i aktualnie plasuje się na 16. miejscu najlepiej sprzedających albumów wszech czasów.

  Oto tajski rockowy zespół Sweet Mullet. W Azji są prawdziwymi gwiazdami. My poznaliśmy ich podczas wiosennej ramówki TVN, a dziś wystąpili na naszej scenie. Posłuchajcie ich!

  Lady Pank to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Na swoim koncie zespół ma bardzo wiele płyt i przebojów. W tym roku obchodzi swoje 35-lecie. O historii grupy, najnowszej płycie i planach rozmawialiśmy z Janem Borysewiczem kompozytorem, gitarzystą i liderem Lady Pank Janem Borysewiczem oraz wokalistą Januszem Panasiewiczem. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Jana z okazji jego urodzin.

  Chester Chester Bennington i Mike Shinoda to "dwa przeciwne światy". Jak udało im się stworzyć zespół mimo tak wielkich różnic charakterów i co ich połączyło? Zapytała o to reporterka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądał ich początek drogi na szczyt i dlaczego nikt nie chciał podpisać z nimi umowy.