Gwiazdy

Alicja Szemplińska o nadchodzącym materiale i walce z hejtem. "Pokazanie ciała jest utożsamiane z czymś złym"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Alicja Szemplińska
Alicja Szemplińska
wideo 2/9

Alicja Szemplińska wraca w nowej odsłonie. Tuż po 20. urodzinach artystka opublikowała nowy singiel "IDK". W cyklu "Off the record" opowiedziała nieco więcej o nadchodzącym materiale, o stylu, w jakim zamierza tworzyć, a także o kobiecości i akceptacji.

Alicja Szemplińska – debiutancka płyta i premiera singla "IDK"

Alicja Szemplińska przeszłość zostawiła już dawno za sobą. Teraz artystka pragnie tworzyć i śpiewać to, co faktycznie gra w jej duszy. W nowych kawałkach Alicji usłyszeć możemy przede wszystkim miłość do R’n’B oraz muzyki soulowej. W utworach znajdziemy inspirację m.in. Jorją Smith czy Aliyaah.

- Na pewno jestem bardziej świadoma tego czego chce i tego czego od dawna poszukiwałam w swojej muzyce. Kończę mój debiutancki album. Jestem bardzo podekscytowana na wszystkie piosenki. Pójdzie to wszystko w stronę urbanową, R’n’B. Mimo wszystko ta płyta nie będzie jednolita, będzie trochę zaskoczeń - powiedziała.

Scena Dzień Dobry TVN

Paulina Gołębiowska w piosence „Mniej więcej”
Paulina Gołębiowska w piosence „Mniej więcej” Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Artystka dodała także, że obecnie większość tekstów piosenek pisze samodzielnie. Dzięki temu są one bardziej osobiste i autentyczne. 6 maja w sieci ukazał się premierowy singiel "IDK" oraz nakręcony do niego teledysk. Utwór powstał przy współpracy ze znanym producentem Duitem, który jest odpowiedzialny m.in. za jeden z największych hitów 2020 roku "Bubbletea" Quebonafide. Jest to także pierwszy singiel Alicji wydany w labelu Island Records Polska.

- "IDK" to piosenka, w której równocześnie zadaję pytania i szukam odpowiedzi. Nowe uczucie mnie przeraża, ale z drugiej strony jest ono niesamowicie ekscytujące i nie mogę przestać myśleć o tym, że kto wie, może to początek czegoś fajnego. Czasem tak jest, że najmilsze rzeczy rodzą się w niepewności i o tym właśnie śpiewam w IDK - mówi Alicja o swoim pierwszym, autorskim singlu, do którego tekst napisała na podstawie własnych doświadczeń.

Alicja Szemplińska – modeling

Alicja w mediach społecznościowych publikuje mnóstwo sesji zdjęciowych. Fotografie te nie są jednak przypadkiem, bowiem artystka przyznała, że pozowanie przed obiektywem aparatu sprawa jej frajdę i od jakiegoś czasu jest jej drugą pasją. Co więcej, Alicja ma też wspaniałego fotografa, jest nim jej przyjaciółka Klaudia

- Sesje zdjęciowe to była rzecz, która inspirowała mnie od najmłodszych lat i bardzo lubię w wolnym czasie takie zdjęcia robić. Autorka zdjęć nie jest przypadkowa, to jest moja przyjaciółka, bardzo mi pomaga w całej kreacji. Razem robimy okładki do singli - dodała.

Alicja Szemplińska – akceptacja i hejt

Zdjęcia Alicji, choć piękne, stały się pobudką do wielu nieprzychylnych komentarzy. Młoda wokalistka przyznaje jednak, że stara się mieć do tego dystans.

Jeszcze parę lat temu było o wiele ciężej znosić taki hejt. Jest mi przykro, że w dzisiejszych czasach cały czas jakiekolwiek pokazanie ciała jest utożsamiane z czymś złym, niemile widzianym. Moim zdaniem w takiej pewności siebie i w świadomości akceptacji własnego ciała nie ma nic złego.

Alicja opowiedziała także na "szybkie strzały". Czego najbardziej się boi, co ma na tapecie telefonu, jaka jest jej najśmieszniejsza historia z dzieciństwa i najlepszy koncert, na którym była? Zobaczcie powyższe wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości