Tatiana Okupnik spełnia się jako mama i artystka. "Kiedy pojawiły się dzieci, zderzyłam się ze ścianą"

Autor:
Nastazja
Bloch
Tatiana Okupnik - spełniona mama i artystka
Tatiana Okupnik - spełniona mama i artystkaDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Tatiana Okupnik po 7 latach przerwy powróciła do muzyki i wydała jeden z najbardziej osobistych singli w swoim życiu. W piosence "Puzzle" mierzy się bowiem z trudami codzienności i opowiada o układance, w której gubią się pojedyncze elementy. Premierowy utwór wokalistka wykonała na scenie Dzień Dobry TVN.

Tatiana Okupnik wraca z nowym materiałem

Po długiej przerwie Tatiana Okupnik wraca z drugim singlem. "Puzzle" to bardzo osobista muzycznej odsłony artystki. Jak sama przyznaje, odkrywa się w tej piosence oraz opowiada o stanach, o których wcześniej bała się i wstydziła się opowiadać.  

- Dla mnie macierzyństwo jest piękną, wyboistą drogą. Kiedy pojawiły się dzieci, ja się zderzyłam ze ścianą. Nie tylko dopadła mnie depresja w ciąży, ale i depresja poporodowa. Nie radziłam sobie z emocjami, ponieważ to jest temat tabu. Dziewczyny nie mówią o tych prawdziwym emocjach, czarnych, które są prawdziwą częścią procesu, bo boją się krytyki.

Gwiazda z czasem zrozumiała, że życie nigdy nie będzie stałym i nienaruszalnym obrazkiem. Te metaforyczną układankę układamy bowiem cały czas, dodając do niej kolejne elementy.

Powrót Tatiany Okupnik
Powrót Tatiany Okupnik Źródło: Dzień Dobry TVN

Tatiana Okupnik pokazała dzieci w teledysku

W tym momencie całym światem artystki są jej dzieci. Maluchy pokazała w teledysku do najnowszej piosenki.

- Pokazałam swoje dzieciaki, które kocham, uwielbiam, dają mi lwią moc. Teraz potrafię zawalczyć o siebie i inaczej patrzę na świat, ale macierzyństwo dało mi też popalić - przyznała.

Piosenkarka postanowiła również wykorzystać swój przywilej bycia osobą publiczną i opowiedziała głośno o komplikacjach, jakie spotkały ją po porodzie.

- Publicznie opowiedziałam o komplikacjach poporodowych, czego się wstydziłam. Przełamałam ten wstyd, bo wiedziałam, że w domy są dziewczyny, które męczą się z tym tematem i nie mogą dostać pomocy - wyjaśniła.

Tatiana Okupnik i "Puzzle" na scenie Dzień Dobry TVN

Wokalistka na naszej scenie wykonała nowy singiel zapowiadający nadchodzącą płytę. Co zmieniło się u niej przez ostatnie 7 lat?

- Muzycznie dużo się zmieniło. Najpierw była cisza, byłam tak przebodźcowana i na tyle zagubiona, że nie słuchałam w ogóle muzyki. Cztery lata po narodzeniu się Matyśki zaczęłam słuchać, pojawiły się ciarki na jakieś dźwięki. Nigdy nie przebiegła mi przez głowę myśl, że nie wrócę do śpiewania. Wiedziałam też, że nowy materiał to musi być piach i prawda, to musi być gitarowe. W tym miało być więcej prawdy niż popisów wokalnych. I zależało mi na tym, żeby teksty pierwszy raz były takie, żeby ludzie wiedzieli, o czym śpiewam, bo wcześniej kryłam się pod metaforami - podsumowała gościni Dzien Dobry TVN.

Tatiana Okupnik w utworze „Puzzle”
Tatiana Okupnik w utworze „Puzzle” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/EastNews

Pozostałe wiadomości