Gwiazdy

Pierwszy w historii film w kosmosie - główną rolę zagra kobieta. Co na to Tom Cruise?

Gwiazdy

Cover Video/x-news

Rosyjska Agencja Kosmiczna Roskosmos chce nakręcić pierwszy w historii film zrealizowany w przestrzeni kosmicznej. - Aktorka Julia Peresild oraz reżyser Klim Szypienko wystartują 5 października na Międzynarodową Stację Kosmiczną, gdzie mają powstać zdjęcia – czytamy w komunikacie. Czy zdążą przed Tomem Cruisem? Zobacz zwiastun.

Kosmos od lat leży w kręgu zainteresowań nie tylko naukowców, ale i filmowców. Jednak do tej pory nikt nie nakręcił filmu fabularnego w faktycznej scenerii kosmosu. Teraz wszystko wskazuje na to, że może się to udać. Rosyjska agencja kosmiczna Roscosmos zapowiedziała, że załoga składająca się z aktorki Juliji Peresild, reżysera Klima Shipenko oraz występującego w roli dowódcy doświadczonego kosmonauty Antona Nikołajewicza Szkaplerowa ma wystartować 5 października na pokładzie statku Sojuz MS-19.

"Challenge" - Rosjanie nakręcą film w kosmosie

Jak informuje BBC News, roboczy tytuł produkcji brzmi "Challenge", czyli "Wyzwanie". Ma przedstawiać historię lekarki, która udaje się na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Tam ma przeprowadzić operację kosmonauty, który ze względu na swój stan zdrowia nie może wrócić na Ziemię. Film wspiera szef Rosyjskiej Agencji Kosmicznej, Dmitrij Rogozin, który został producentem filmu. Zobaczcie zwiastun:

YouTube

Julia Peresild pierwszą aktorką w kosmosie

W lekarkę wcieli się 36-letnia Julia Peresild, która jest jedną z najpopularniejszych aktorek filmowych i teatralnych w Rosji. Jak podaje BBC.com w ostatnim etapie castingu musiała pokonać prawie 20 kandydatek.

Tom Cruise w kosmosie. Wyścig o film trwa

Wszystko wskazuje na to, że rosyjska aktorka może mieć poważnego konkurenta w postaci Toma Cruise'a, który ma trafić na pokład ISS również w październiku (choć dokładna data nie jest znana). Już w ubiegłym roku głośno było na temat jego umowy, którą zawarł z Amerykańską Agencją Kosmiczną NASA i należącą do Elona Muska firmą SpaceX.

Po raz kolejny będziemy więc świadkami wyścigu z czasem pomiędzy Rosjanami i Amerykanami. Kto pierwszy wpisze się do historii kinematografii?

Zobacz także:

Tom Cruise oddał wszystkie Złote Globy. Dlaczego aktorzy bojkotują legendarne nagrody filmowe?

Magda Steczkowska nagrała duet z córką. "Będziemy miały co wspominać na starość"

Anna Lewandowska apeluje do mam. "To jak traktujemy same siebie, ma ogromny wpływ na to, jak dzieci będą postrzegać w przyszłości siebie"

Zobacz wideo: Rosyjscy astronauci wyszli na kosmiczny spacer. Przeprowadzili prace konserwacyjne na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: BBC News/tvn24.pl/radiozet.pl

Pozostałe wiadomości