Gwiazdy

Renata Dancewicz o zaletach gry w brydża. "Życie towarzyskie kwitnie"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Pasje Renaty Dancewicz – aktorstwo i brydż
Pasje Renaty Dancewicz – aktorstwo i brydżDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Renatę Dancewicz znamy z jej kultowych kreacji aktorskich. Niewiele osób wie, że wielką pasją gwiazdy jest także brydż. Aktorka planuje wziąć udział w mistrzostwach świata w tej grze. Startuje w dyscyplinie par mikstowych. W programie Dzień Dobry TVN opowiedziała nieco więcej o swoich zainteresowaniach.

Renata Dancewicz gra w brydża

Renata Dancewicz wkrótce weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Brydżu Sportowym.

- Pary mikstowe to znaczy, że gra mężczyzna z kobietą. Są cztery kategorie, czyli jest open - każdy może startować, są seniorzy od 63. roku życia, kategoria kobiet i kategoria mikstów - powiedziała Renata Dancewicz.

Zdarza się, że taka gra może trwać naprawdę długo. Aktorka opowiedziała o wielogodzinnej, a dokładnie 38-godzinnej rozgrywce.

- To nie na turnieju, to był brydż towarzyski na Mazurach - wyjaśniła.

Pasja Renaty Dancewicz

Renata Dancewicz uważa, że pasję do gry w brydża ma się w genach. W karciane gry uczyła ją grać babcia. Aktorka miała wtedy 6 lat.

- To mnie bardzo zaciekawiło. Później poszłam na kurs brydża sportowego, który był przez Warszawski Związek Brydża organizowany. No i tak od łyczka do rzemyczka - tłumaczyła.

Aktorka wyjaśniła, że jej treningi nie odbywają się codziennie. Zawody są otwarte dla każdego więc może się zdarzyć, że zaawansowany gracz wystąpi przeciwko debiutantowi.

- I nawet może go ograć. Dlatego, że brydż jest taki cudowny, że w pojedynczym rozdaniu można mistrza ograć. Na dłuższą metę jest to o wiele trudniejsze, bo jest to jednak gra statystyczna, ale to są takie pocałunki od losu, które naprawdę podwyższają jakość życia - wyjaśniła aktorka.

Brydż to także wiele znajomości. Aktorka podkreśla, że w wakacje, w różnych miejscach w Polsce trwają rozgrywki.

- Życie towarzyskie kwitnie i mam bardzo dużo znajomych, przyjaciół z tego kręgu - podkreśliła.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości