Renata Dancewicz

  Renata Dancewicz

  Renata Dancewicz już od 30 lat odkrywa uroki pracy na deskach teatralnych i przed obiektywem kamery. W jej bogatym portfolio nie brakuje porywających ról, które na stałe zapisały się w pamięci widzów. W Dzień Dobry TVN artystka opowiedziała o początkach swojej kariery.

  Jak zareagowała na to jej matka?

  "W pierwszych latach naszego pożycia widział ze 40 filmów".

  Renatę Dancewicz widzowie TVN-u doskonale znają z serialu "Na Wspólnej", w którym wciela się w rolę Weroniki. Natomiast w Dzień Dobry TVN aktorka zabrała nas ze sobą na wycieczkę do miejsc bliskich jej sercu. Z którym miastem jest związana? Gdzie stawiała swoje pierwsze kroki na scenie?

  Dokładnie 27 stycznia 2003 roku ukazał się pierwszy odcinek serialu "Na Wspólnej", który tak bardzo pokochali widzowie. Teraz w Dzień Dobry TVN Renata Dancewicz, Ewa Gawryluk oraz Mieczysław Hryniewicz wspominali początki tej produkcji i ujawnili szczegóły jej realizacji.

  Już jutro odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! O swoich wspomnieniach związanych z WOŚP i przedmiotach, które przekazali na licytację opowiedzieli nasi goście - Leszek Stanek, Renata Dancewicz, Rafał Królikowski i Magdalena Różczka. Wspieracie "Orkiestrę"? Napiszcie jak!

  Która z polskich gwiazd jest zakompleksiona? Czy każdą niedoskonałość natychmiast korygują u chirurga plastycznego? Jak gwiazdy radzą sobie z kompleksami? Zobaczcie, co powiedzieli dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej: Magdalena Ogórek, Anna Powierza, Renata Dancewicz, Magdalena Modra, Norbi i Mateusz Banasiuk.

  Ogromne kontrowersje wzbudziła ostatnio niefortunna wypowiedź pani Beaty Mazurek, rzecznika prasowego Klubu Parlamentarnego PiS : "Zachęcała ją będę (samotną matkę) do tego, żeby spróbowała ustabilizowała swoją sytuację rodzinną i mieć więcej dzieci tak, aby móc na to świadczenie (...) się załapać". O tym, czy w Polsce samotnych rodziców traktuje się po macoszemu, rozmawialiśmy z Renatą Dancewicz, aktorką i mamą Jerzego oraz z dr Elżbietą Karolczuk, socjologiem z Uniwersyta Södertörn. Czy kobiety płacą cenę za "rozmnażanie się ludzkości"?

  Kilka lat temu gwiazdy niechętnie przyznawały się do tego, że korzystają z zabiegów medycyny estetycznej. Teraz wiele z nich nie ma z tym problemu. Należą do nich m.in.: Renata Dancewicz, Katarzyna Warnke i Weronika Książkiewicz. Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Panuje przekonanie, że w środowisku aktorskim jest trudno o prawdziwą przyjaźń. Czy rzeczywiście tak jest? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała o to: Renatę Dancewicz, Izabelę Kunę, Leszka Lichotę i Cezarego Żaka.

  Jaki jest ich sposób na udany związek? O tym dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej opowiedzieli: Renata Dancewicz, Ewa Ziętek, Andrzej Nejman, Anna Cieślak i Marcin Kwaśny.

  Już niebawem ukaże się nowa książka Helen Fielding, a trzecia cześć przygód Bridget Jones. Jak potoczyły się losy bohaterów książki? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, Karolina Korwin-Piotrowska. Czy będzie kolejny ślub w rodzinie królewskiej? Pojawiły się pogłoski o małżeństwie Hary'ego - kim jest Cressida Bonas? Karolina zrecenzowała także film "Piątka władza" o Julianie Assange'u.

  Minęło już 10 lat odkąd serial „Na Wspólnej” zagościł na antenie TVN! Zobaczcie, jak w TVN Cafe świętowali ten dzień aktorzy z serialu! Wtórował im Filip Chazjer. A w studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Renata Dancewicz, Robert Kudelski, Katarzyna Walter, Bożena Dykiel oraz Małgorzata Socha.

  Dlaczego niektóre kobiety swoją wartość mierzą przez pryzmat mężczyzny, który stoi u ich boku? O czym to świadczy? Jak pozbierać się po rozstaniu z partnerem? O trudach odzyskiwania własnej tożsamości „po mężczyźnie” rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Hanną Samson, autorką książki "Życie po mężczyźnie", dziennikarką Moniką Luft, redaktor naczelną "Zwierciadła" Katarzyną Montgomery i aktorką Renatą Dancewicz.

  Złościć się to rzecz ludzka. Jednak coraz częściej złość postrzegana jako zachowanie, którego się wstydzimy. Dlatego tak często nie pozwalamy sobie na upust negatywnych emocji. Zamiast powiedzieć, co nam nie pasuje, kumulujemy w sobie złość. Później pojawiają się wyrzuty sumienia, bo pozwalamy wejść sobie na głowę. A złość może być motorem napędowym do działania. Umiejętne wyrażanie złości pomaga obronie własnego "ja".