Gwiazdy

Powstaje nowy serial na podstawie powieści Remigiusza Mroza. "Będzie mógł konkurować z zachodnimi hitami"

Gwiazdy

"Behawiorysta" to nowa produkcja serwisu Player.pl realizowana na podstawie powieści Remigiusza Mroza. W obsadzie zobaczymy znanych i aktorów. O czym będzie opowiadać ten serial? Pisarz uchylił rąbka tajemnicy w Dzień Dobry TVN.

Serial "Behawiorysta"

Zdjęcia do serialu "Behawiorysta" rozpoczęły się w kwietniu, a zakończą podczas wakacji. Efekty będzie można zobaczyć już za kilka miesięcy w serwisie Player.pl. Produkcja opowiada o tym, że granica między tym, co realne, a wirtualne zaczyna się zacierać.

- Szaleniec, taki psychopata z tych najgorszych, (...) bierze na zakładników dzieci i wychowawców i transmituje wszystko w Internecie. Daje internautom wybór, kogo ma oszczędzić, a kogo ma zabić . Czyli to są takie "Igrzyska śmierci" trochę transmitowane w sieci. Mnie fascynowało w tym to, jak my byśmy się zachowali, jako anonimowi użytkownicy Internetu. Czy rzeczywiście wzięlibyśmy w tym udział, czy odeszlibyśmy od komputera i powiedzieli: "Nie, ja w ogóle nie chcę mieć z tym nic wspólnego" - mówił Remigiusz Mróz w Dzień Dobry TVN.

Zdradził też, że ma nieformalny wpływ na scenariusz.

- Kibicowałem, żeby to był Robert Więckiewicz, żeby się udało z Kasią Dąbrowską, żeby Rafał Zawierucha się pojawił w tym serialu... Myślę, że zebraliśmy taką drużynę, która sprawi, że ta adaptacja będzie mogła konkurować z takimi zachodnimi hitami naprawdę - dodał pisarz.

Nowa książka Remigiusza Mroza

Równocześnie Remigiusz Mróz napisał swoją nową książkę pt. "Ekstremista". To trzeci tom z serii o Gerardzie Edlingu, który jest ekspertem w dziedzinie kinezyki - nauki zajmującej się badaniem mowy ciała oraz byłym prokuratorem. Kluczem do rozwiązania przedstawionej w tej powieści zagadki jest językoznawstwo. Dogłębna analiza wypowiedzi przestępcy pozwala bowiem naprowadzić śledczych na jego trop.

- Chodzi o nasz dialekt, czyli zasób słów, którymi się posługujemy sami. Ja długo nie mogłem wybrać, na którą gwarę się zdecydować, bo potrzebowałem czegoś, co się tak różni od innych, że rzeczywiście ktoś będzie mógł tylko na podstawie trybów językowych zidentyfikować sprawcę - opowiadał Remigiusz Mróz w naszym programie.

"Ekstremista" zwraca między innymi uwagę na problemy młodych ludzi, nierozumianych przez dorosłych, często pozostawionych samym sobie i pogrążonych w depresji.

Zobacz tez:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości