Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje. "Czasami czuję, że muszę przeprosić swoje dzieci"

Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje
Paulina Przybysz i jej wewnętrzne rewolucje
"Off the record". Artur Rojek o Great September Festival
"Off the record". Artur Rojek o Great September Festival
Off the record: Kwiat Jabłoni, część I
Off the record: Kwiat Jabłoni, część I 
Off the record: Ignacy
Off the record: Ignacy
OFF THE RECORD AREK KŁUSOWSKI
OFF THE RECORD AREK KŁUSOWSKI
Artur Rojek
Artur Rojek
Off the record: Rosalie
Off the record: Rosalie
18042023_OFFTHERECORD_HERBUT (2)
18042023_OFFTHERECORD_HERBUT (2)
Natalia Grosiak
Natalia Grosiak
Daria ze Śląska
Daria ze Śląska
26042023_OFFTHERECORD_BOVSKA
26042023_OFFTHERECORD_BOVSKA
Rubens w cyklu "Off the record"
Rubens w cyklu "Off the record"
Off the record - Julia Rocka
Off the record - Julia Rocka
Sarsa - płyta Runostany
Sarsa - płyta Runostany
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA
OFFTHERECORD_MARIANIKLINSKA
OFFTHERECORD_MARIANIKLINSKA
Luna - wywiad
Luna - wywiad
Premierowy koncert Martin Lange
Premierowy koncert Martin Lange
OFFTHERECORD_CARLAFERNANDES
OFFTHERECORD_CARLAFERNANDES
OFFTHERECORD_BEMY
OFFTHERECORD_BEMY
Alicja Szemplińska
Alicja Szemplińska
"Off the record" - Oskar Podolski
"Off the record" - Oskar Podolski
Off the Record - Julia Żugaj
Off the Record - Julia Żugaj
Paulina Przybysz to jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Zaraz po egzaminie maturalnym wyruszyła busem na wielkie sceny i tak jej muzyczna podróż trwa do dziś. W "Off the record" artystka spojrzała na karierę z perspektywy czasu, a także opowiedziała o rodzinie. Za co przeprasza swoje córki?

"Wracając", czyli Paulina Przybysz i jej powrót z nowym materiałem

20 kwietnia 2023 roku Paulina Przybysz wydała trzeci album. Krążek nosi tytuł "Wracając". Krążek zawiera 13 różnych stylistycznie utworów, które powstały w ciągu trzech ostatnich lat. Opowiadają o równowadze, oswajaniu smutku, tęsknocie za naturą, końcu świata czy polityce. Wokalistka nie bała się także poruszyć tematu wewnętrznych cichych rewolucji. Czym dla niej są?

- Jestem na tyle duża, że zaczynam szukać sedna sprawy. Zawsze miałam problem z marzeniami. Marzenia są super i kocham patrzeć, jak moje dzieci marzą, ale czuję, że wolę marzyć teraz o spokoju. Wracam do tego, do takiej radości i odkrywam, że te rzeczy, które robię, czyli pisanie i śpiewanie piosenek, są dla mnie dalej najfajniejszą zabawą. Dla mnie ten album jest całością, ja go lepię sobą. To jest płyta angażująca – wyznała.

W piosenkach Paulina nie ukrywa także goryczy i niepokoju, jaki wywołuje w niej życie w obecnym świecie. Na pytanie, co najbardziej ją dotyka i przejmuje, odpowiedziała: "Myślę, że jest masę niesprawiedliwości i takiego burdelu, którego poniekąd nie da się posprzątać w naszym pokoleniu. O tym jest piosenka "Przepraszam". Tak jak na poprzedniej już płycie śpiewałam "za mało czytałam, by odpowiednio wybrać rząd", to jest metaforyczne. To jest tak zagmatwane i trudne, że czasami czuję, że muszę przeprosić swoje dzieci, że ja tego nie posprzątam. Pomimo że decydujesz się te dzieci mieć, decydujesz się wprowadzać je w świat taki, jaki jest, to ta granica pomiędzy mówieniem, jaką prawdę się widzi, a tym jak się ją łagodzi, jest bardzo trudna. Dlatego do tej piosenki zaprosiłam młodsze pokolenie. Asthma i ATZ , jest fuzja i trochę wkurzenia – powiedziała.

Artystka obawia się o przyszłość córek. - Może nawet nie tyle w kraju, co w ogóle. Mam wrażenie, że świat stał się dziwnym miejscem, głównym nurtem wychowania w moim przypadku jest autentyczności i reprezentowanie prawdy swoim działaniem – powiedziała.

Paulina, tak jak w piosence "Supergirl", podkreśla, że kobieta ma prawo, by upadać, iść pod prąd, dawać, brać i kochać swoje życie. - Są pewne aspekty życia, które są niepopularne w prezentacji tj. smutek, wstyd, złość, zawiść. Jest tyle rzeczy, które się w nas odbywają, a nie ma ich na Instagramie. Ten numer jest dla mnie, chociaż piszę go w trzeciej osobie – zdradziła.

Jak w życiu każdego z nas, tak i w życiu artystki pojawiły się osoby toksyczne. To między innymi te relacje zainspirowały Paulinę do napisania utworu "Toxic". - Nauczyłam się, że nie da się w życiu do końca niczego odhaczyć, że wszystko jest procesem. Mam wrażenie, że ta płyta też jest o ruchu. Z toksycznymi relacjami i nauczaniem się oddzielania czyjegoś szlamu od swojego, to jest skomplikowana droga – dodała.

Jednak osobami, które w życiu Pauliny są najważniejsze i na które zawsze może liczyć, są członkowie rodziny.

- Rodzina podtrzymuje mnie przy nadziei, że będzie lepiej i mój pies, który wyczuwa emocje. Trochę tak mam, że żyję w dualizmie, że z jednej strony jest ta kulka rodzinna, która jest czymś wspaniałym, cały czas zaskakującym i pełnym wyzwań, ale dającym cały sens. Jest też życie zawodowe, które jest pociągające, jest pasją. Mam nadzieje, że nie będę musiała iść do innej pracy – przyznała.

Siła sióstr w drodze po marzenia

Paulina Przybysz, znana również jako Lil’Sista, czy Pinnawela, karierę muzyczną rozpoczęła wraz z siostrą Natalią. Jak przyznaje, muzyka zawsze obecna była w ich domu rodzinnym, połączyła także rodziców.

- Nasza mama twierdzi, że miała takie odczucia, że świat jest musicalem i że jak chodziła po klatce schodowej, to podśpiewywała. (...) Poznała naszego ojca tak, że była na korepetycjach z matematyki i był tam koleś, który na akordeonie grał bluesa. To ją zastanowiło, tata nie jest muzykiem, ale gra na różnych instrumentach, mama jest malarką i śpiewa. My powoli wkręcałyśmy się w to, że jedną z zabaw jest pisanie piosenek. Mama pracowała też w teatrach, robiła plakaty do "Metra" w Teatrze Buffo. Często było tak, że po szkole siedziałyśmy w teatrze i oglądałyśmy te próby – powiedziała Paulina.

Nieco później muzyczny świat wciągnął i siostry. W latach 2001–2006 i 2011–2013 dziewczyny śpiewały w zespole Sistars, z którym wydały dwa albumy studyjne "Siła sióstr" (2003) oraz "A.E.I.O.U." (2005). Ich talent szybko docenili słuchacze oraz branża muzyczna, a na koncertach pojawiały się tłumy.

- Po maturze z WOS-u zabrał mnie bus do Opola. Tam z zespołem zgarnęliśmy bardzo dużo nagród i kalendarz nagle się zapełnił tak, że już nie poszłam na studia. Może jeszcze pójdę. Trochę myślę, że muzykoterapia mogłaby być fajna, ale też jestem świadoma, że nie wiem, jakie kierunki teraz istnieją - dodała.

Po zawieszeniu zespołu, od 2006  Paulina wydała dwa solowe albumy: "Soulahili" (2008) i "Renesoul" (2011), a za pierwszą płytę otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Wkrótce na świecie pojawiła się córka, a życie zawodowe trzeba było połączyć z przyziemnymi domowymi sprawami.

- To nie było łatwe, ale dlatego, że lubię to, co robię, nie przestałam robić tego, co lubię. Pamiętam, że pierwsze płyty solowe po zawieszeniu zespołu nagrywałam, karmiąc – powiedziała. Na pytanie, co najbardziej zaskoczyło ją w macierzyństwie, odpowiedziała: "Zmęczenie ciała, bezsenności, uważność, czujność i działanie hormonów, które sprawiają, że zapomina się rzeczy".

Dwa lata później Matylda doczekała się siostry Rity. Jak się okazuje, obie dziewczynki, obecnie już nastolatki, mają świetny słuch i uważne są na muzykę. Czego nauczyły mamę?

- Moje dzieci bardzo dużo chcą od życia. Ja byłam bardziej nieśmiała w tym, żeby powiedzieć "chcę to" i muszę przestawiać się na to, że to jest prawidłowa droga. Trzeba chcieć i trzeba rozmyślać, jak to realizować. Tego mnie uczą. Wtedy ja zaczynam sobie myśleć "A ja, co ja chcę?". Ich wrażliwość na różne aspekty sztuki i natury jest poruszająca. To obserwowanie, jak one układają w sobie emocje – powiedziała Paulina.

Paulina Przybysz nie stawia kropki

Paulina Przybysz nie boi się różnorodności. Eksploruje w brzmieniach i gatunkach, szuka, śpiewa i chłonie. Jak przyznała, czuje się spełniona, ale to nie oznacza, że spocznie na laurach. Bowiem śpiewanie i tworzenie jest nie tylko jej pracą, ale i wielką pasją.

- Czuję się spełniona, ale wiem też, że nigdy nie należy stawiać tej kropki. Jestem już coraz bardziej rozluźniona, jak przychodzą problemy czy komplikacje lub rozczarowania. Myślę sobie, że umiem już tak, odlecieć jak dronem i zobaczyć ten wielki obraz z daleka – dodała.

Na pytanie, czego można jej życzyć, odpowiedziała: "Zadowolonych z płyty odbiorców, którzy będą przychodzić na koncerty". A koncertów zapowiada się sporo. Paulinę będziemy mogli zobaczyć m.in. na Olsztyn Green Festival czy na Męskim Graniu.

- Po wakacjach, mam nadzieję, wrócić do większości miast ze swoją płytą. Będzie też jubileuszowe wydarzenie na Stadionie Śląskim, gdzie Jimek prezentuje swój orkiestrowy materiał "Historia polskiego hip-hopu" i tam z Natalią będziemy miały okazje przytoczyć kilka utworów naszego macierzystego zespołu. Na chwilę wrócimy. Po drodze będziemy też towarzyszyć Krzyśkowi Zalewskiemu jako Alibabki, czyli chórzystki Niemena, więc czeka mnie wspaniałe lato. Mam nadzieję, że między koncertami uda mi się zabrać dzieciaki i chłopaka, na jakieś super podróże i zanurzać się w akwenach – podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Chore dziecko w przedszkolu lub w żłobku - jak postępować? Czat z adwokatem

Chore dziecko w przedszkolu lub w żłobku - jak postępować? Czat z adwokatem

Joanna Krupa: "Nigdy nie myślałam, że moja córka będzie miała rozbitą rodzinę"

Joanna Krupa: "Nigdy nie myślałam, że moja córka będzie miała rozbitą rodzinę"

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Mikołaj z "Top Model" ledwo uszedł z życiem. "Mama płakała, chciała, żebym wrócił"

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"
Materiał promocyjny

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś
Materiał promocyjny

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
Materiał promocyjny

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa
Materiał promocyjny

Mistrzowskie dania z krakowskiej suchej, krafterek, wędzonego boczku i szynki na maśle. Poznaj przepisy finalistów 12. edycji Master Chefa

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją
Materiał promocyjny

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Joanna Krupa uczy córkę języka polskiego. Asha-Leigh pokazała, co potrafi. "Brawo dla was"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

Agnieszka Kotońska znacząco schudła i nieustannie mierzy się z hejtem. "Życzą mi śmierci"

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
Materiał promocyjny

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"
Materiał promocyjny

Prawidłowe oddychanie skuteczną bronią na stres. "Musimy się skupić na kilku aspektach"

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"
Materiał promocyjny

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 
Materiał promocyjny

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

Damski duet w roli prowadzących Dzień Dobry TVN. Widzowie dobrze je znają

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

"Mamusiu, ja już nie chcę tu być, na tym światku". Czy 3-latek może mieć depresję?

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Anna Rusowicz wspiera ofiary przemocy psychicznej. "Na własnych doświadczeniach mogę oprzeć ten kawał wiedzy"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Luiza z "HP" jest w związku. Jej partner też brał udział w programie. "Mój urodzinowy prezent"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Ania Klimczewska wydała kolejną powieść. "Zaczęło się na spontanie jako wielka zabawa"

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

"Królowa przetrwania". Nowy program z 12 znanymi kobietami. W dżungli, bez filtra i cenzury

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
Materiał promocyjny

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku
Materiał promocyjny

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
Materiał promocyjny

"Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

"Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

"Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

"Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Kasia Lins o nowej płycie i muzycznym katharsis. "Nadszedł taki moment, że musiałam powiedzieć dość"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

"ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

"ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas