Gwiazdy

Phil Collins zagrał ostatni koncert z grupą Genesis. Schorowany muzyk pożegnał fanów ze sceny

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
dailymail.co.uk
 Phil Collins

Brytyjski zespół Genesis zakończył działalność artystyczną występem w londyńskiej hali O2. Muzycy zapewnili fanom niezapomniane emocje. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, Phil Collins zagrał swój ostatni koncert na siedząco. Pożegnalne przemówienie artysty z całą pewnością zapisze się w pamięci wielu osób.

Ostatni koncert zespołu Genesis

W sobotę, 26 marca br. w londyńskiej hali O2 odbył się koncert wieńczący trasę "The Last Domino" zespołu Genesis. Na scenie pojawili się Phil Collins, Mike Rutherford oraz Tony Banks. W tym miejscu warto podkreślić, że artyści po raz ostatni zachwycili fanów kunsztem swoich umiejętności. Występem w stolicy Wielkiej Brytanii oficjalnie zakończyli wspólną działalność artystyczną.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Ze względu na liczne problemy zdrowotne, 71-letni Phil Collins w trakcie całego koncertu siedział na krześle. Nie przeszkodziło mu to jednak dostarczyć fanom niezapomnianych wrażeń. Publiczność nagrodziła muzyka i jego przyjaciół z zespołu owacjami na stojąco.

Phil Collins pożegnał fanów ze sceny

Trasa koncertowa "The Last Domino" rozpoczęła się we wrześniu 2021 roku i objęła aż 47 występów w Europie i Ameryce Północnej. Spotkanie z publicznością w londyńskiej hali O2 było prawdopodobnie ostatnim, na jakie zdecydowali się członkowie grupy Genesis.

- Po dzisiejszym wieczorze wszyscy będziemy musieli znaleźć sobie prawdziwą pracę - zażartował ze sceny Phil Collins, żegnając się tym samym z wiernymi fanami zespołu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Gina Wetzler/Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości