Gwiazdy

Twórcy filmu "Sukienka" przygotowują się do oscarowej gali. "To jest coś wspaniałego"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Michał Malinowski
„Sukienka” szyta na miarę… Oscara?
„Sukienka” szyta na miarę… Oscara? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Ceremonia wręczenia Oscarów to wydarzenie, które wzbudza zainteresowanie wszystkich miłośników dobrego kina. Tegoroczna gala z pewnością zapisze się w pamięci polskich widzów, ponieważ na liście produkcji wyróżnionych przez członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej znalazła się krótkometrażowa "Sukienka". W Dzień Dobry TVN aktorka Anna Dzieduszycka i reżyser Tadeusz Łysiak opowiedzieli o przygotowaniach do uroczystości.

"Sukienka" - polski film z nominacją do Oscara

Uroczysta gala wręczenia Oscarów 20222 odbędzie się 27 marca w Los Angeles. Anna Dzieduszycka i Tadeusz Łysiak od miesiąca promują swój krótkometrażowy obraz "Sukienka" za oceanem, starając się przekonać członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, że to właśnie oni zasługują na prestiżową statuetkę.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- To jest film studencki, ja jestem świeżo upieczonym absolwentem szkoły filmowej, więc nagle znaleźć się na różnego rodzaju eventach, na tym luncheonie nominowanych i zobaczyć te wszystkie osoby, które są dla mnie pewnego rodzaju idolami, to jest coś wspaniałego - przyznał reżyser "Sukienki". Dodał też, że mimo licznych obowiązków związanych z nadchodzącą galą znajduje czas na realizację nowego projektu.

- Pracuję nad pełnometrażowym debiutem, jest to thriller psychologiczny. Chcę przede wszystkim ludzi trochę postraszyć, trochę wzbudzić napięcie - zdradził Tadeusz Łysiak.

Anna Dzieduszycka o gali rozdania Oscarów

Krótkometrażowy film Tadeusza Łysiaka zwrócił uwagę krytyków z całego świata. Produkcja została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami, aż w końcu zdobyła nominację do Oscara. Główną rolę w "Sukience" zagrała Anna Dzieduszycka. Aktorka nie ukrywa, że oczekiwanie na uroczystą galę wręczenia statuetek wiąże się z niepowtarzalnymi emocjami.

- To jest najlepsza przygoda mojego życia - zdradziła artystka. Dodała też, że 27 marca przybędzie do Dolby Theatre w Los Angeles w spektakularnej kreacji zaprojektowanej przez Tomasza Ossolińskiego.

- Jaka dokładnie będzie, nie chcę zdradzać, zobaczycie - stwierdziła Anna Dzieduszycka, zachęcając tym samym do śledzenia transmisji wydarzenia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości