Razem z Ukrainą

Sean Penn zbojkotuje Oscary, jeśli Akademia nie dopuści do głosu prezydenta Ukrainy. "Wszyscy powinni wyjść"

Razem z Ukrainą

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
onet.pl
Sean Penn

Sean Penn, który angażuje się w pomoc Ukrainie, w rozmowie z CNN podkreślił, że Wołodymyr Zełenski powinien dostać możliwość przemówienia podczas 94. gali rozdania Oscarów. Zapowiedział, że jeśli tak się nie stanie, przetopi dwie statuetki, które otrzymał za pierwszoplanowe role w "Rzece tajemnic" i "Obywatelu Milku". Zachęcił do bojkotu.

Sean Penn od początku inwazji rosyjskiej angażuje się w pomoc naszym sąsiadom. W swoim filmie dokumentalnym zamierza pokazać światu prawdę i opowiedzieć o ataku agresora. Ponadto, jako prezes fundacji CORE, która wspiera osoby w trudnej sytuacji życiowej, przyleciał do Krakowa, by m.in. odwiedzić punkty dla uchodźców.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Oscary 2022: Sean Penn zwrócił się do Akademii

Jako dwukrotny laureat Oscara za pierwszoplanowe role w "Rzece tajemnic" i "Obywatelu Milku" w wywiadzie dla CNN odniósł się do nadchodzącej gali. Podkreślił, że Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej powinna zaproponować Wołodymyrowi Zełenskiemu, prezydentowi Ukrainy, możliwość wypowiedzenia się (na żywo lub poprzez nagranie wideo) podczas uroczystości.

Nie ma nic lepszego, co mogłaby zrobić Akademia, niż dać Zełenskiemu możliwość przemówienia do nas wszystkich. (...) Jeśli Akademia zdecydowała, by tego nie robić, nie wspierać władz Ukrainy, które biorą na siebie pociski i bomby, próbują chronić dzieci... Myślę, że to będzie najbardziej nieprzyzwoity moment w całej historii Hollywood

Sean Penn zapowiada bojkot Oscarów

Reżyser w dalszej części wypowiedzi wyraził nadzieję, że to nieporozumienie i Akademia nie podjęła takiej decyzji. - Mam nadzieję, że tak nie będzie. Że w mojej branży nie znaleźli się aroganccy ludzie, którzy uważają się za reprezentantów większego dobra i zdecydowali, by nie kontaktować się z władzami Ukrainy. Mam nadzieję, że to się nie zdarzy. Jeśli się zdarzy - wszyscy uczestnicy powinni wyjść - przyznał Sean Penn i dodał, że po powrocie do USA publicznie zniszczy swoje statuetki.

Amy Schumer, jedna z prowadzących 94. galę rozdania Oscarów, jako pierwsza zaapelowała do organizatorów, by Wołodymyr Zełenski wygłosił przemówienie podczas ceremonii.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Omar Marques/Stringer/Getty Images

Pozostałe wiadomości